Ignorovali zákaz, teď mají problém: Plzeňští strážníci odhalili dva řidiče, jeden nesmí za volant až do roku 2029



Od Pavel Žižka13. 5. | 10:28


Městská policie v Plzni měla v uplynulých dnech „šťastnou ruku“ na řidiče, kteří si se zákony hlavu příliš nelámou. Během pouhých dvou dnů strážníci zastavili dva mladé muže, kteří se po městě vesele proháněli v autech, i když jim to soud či úřad zakázal. V obou případech skončili šoféři v poutech státní policie.

Reklama

První případ se odehrál 8. května v Sokolovské ulici. Hlídka zde měřila rychlost a do sítě jí spadlo vozidlo značky Mitsubishi, které uhánělo o 18 km/h rychleji, než je povoleno. Třiadvacetiletý řidič sice překročil rychlost, ale se strážníky jednal na rovinu.

Poté, co předložil jen občanku a techničák, se bez většího váhání přiznal: má platný zákaz řízení. Jako důvod, proč sedí za volantem, uvedl, že pracuje jako rozvozce jídla. Lustrace ukázala, že nesmí řídit od srpna 2025 až do dubna 2027.

Rekordman ze Šumavské ulice

O den později, krátce po jedné hodině ranní, narazila jiná hlídka v Šumavské ulici na Seat, který vjel do zákazu vjezdu. Čtyřiadvacetiletý muž za volantem se na nic nevymlouval a rovnou přiznal, že papíry nemá.

Následné zjištění strážníky překvapilo – mladík má totiž uložený zákaz řízení od letošního dubna až do roku 2029. Pětiletý trest ho však od jízdy nočním městem neodradil. Oba případy si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

zdroj: Městská policie Plzeň