Muž z Tachovska chtěl investovat do kryptoměny, přišel nejméně o milion korun

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 30. září 2022 14:27
Muž z Tachovska chtěl investovat do kryptoměny, přišel nejméně o milion korun ilustrační, foto: Pixabay

Tachovský policejní komisař se zabývá případem podvodu, kterého se v uplynulých dnech dopustil neznámý pachatel.

Čtyřiadvacetiletý muž se prostřednictvím internetu seznámil s osobou vystupující pod ženským jménem a po několika dnech vzájemné konverzace se osoba zmínila, že je majitelkou kanceláře, která se zabývá obchodováním s kryptoměnami. Jelikož měl poškozený muž s investováním do kryptoměn zkušenosti, rozhodl se prostřednictvím své nové známé pro další obchod.

Pomocí odkazu, který mu zaslala, si zřídil účet u zahraniční společnosti a na tento účet zaslal finanční prostředky ve výši téměř 750 tisíc korun. Šest set tisíc korun si na transakci vypůjčil v bance a 290 tisíc korun mu poskytl rodinný příslušník. Když chtěl tuto částku, která byla dále navýšena o údajný výnos, převést zpět na svůj účet vedený u české finanční společnosti, systém mu toto neumožnil a emailem mu přišla zpráva, že musí uhradit asi 250 tisíc korun jako daň za převod peněz. I tuto sumu muž zaplatil, peníze však opět převedeny nebyly.

Celkem tak přišel nejméně o milion korun. Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a po pachateli policisté intenzivně pátrají.