Obhajoba titulu v nedohlednu! Viktoria nezvítězila ani ve čtvrtém zápase v řadě

Od - sobota, 1. duben 2023 18:21
Obhajoba titulu v nedohlednu! Viktoria nezvítězila ani ve čtvrtém zápase v řadě Foto: FC Viktoria Plzeň

Viktoriáni se po poslední reprezentační přestávce v této sezoně vrátili zpátky na ligový trávník. Prvním soupeřem svěřenců trenéra Michala Bílka byla Mladá Boleslav, která se předvedla jako velmi nepříjemný tým. Hvězdou zápasu byl totiž jednoznačně Jindřich Staněk, hlavně díky kterému Západočeši udrželi čisté konto a odjíždí zpátky na západ Čech s remízou 0:0.

Domácí začali ve velkém stylu a hned v úvodní minutě hry mohli otevřít skóre. Marek Matějovský našel nádherným pasem Vasila Kušeje, který se zjevil sám před brankou, Jindřich Staněk ale vytáhl výborný zákrok, kdy míč vyrazil na roh. Zkušený jednačtyřicetiletý záložník si zanedlouho vzal roli střelce místo asistenta, pokus Matějovského vytáhl Staněk nad břevno.

Viktoriáni si první velkou šanci vypracovali ve 13. minutě – Pavel Bucha posunul míč na Jana Sýkora, jenž si ale stejně jako hráči Boleslavi v přechozích okamžicích vylámal zuby na gólmanovi. Poté si vzal opět slovo tým z automobilového města, kroucenou střelu Tomáše Ladry na zadní tyč ale výborně vychytal Staněk.

Ve 28. minutě přišla pro Západočechy nepříjemná situace, kdy se zranil jejich nejlepší střelec Tomáš Chorý a musel tak opustit hřiště. Jeho místo zaujal Rafiu Durosinmi. V prvním poločase nakonec žádná branka k vidění nebyla, i když obě mužstva měla své příležitosti.

I v druhé půli byli Mladoboleslavští nebezpečnější a Jindřich Staněk i nadále držel své spoluhráče. V 57. minutě se do dobré příležitosti dostal Milan Škoda po přihrávce Jakuba Fulneka, ale reprezentační gólman vyškrábl míč na roh. První gól visel ve vzduchu i po hlavičce Ondřeje Karafiáta, Staněk však opět předvedl fantastickou stopku.

Po hodině hry šel Škoda sám na bránu, jenže znovu narazil na bezchybného Staňka. Dvacet minut před koncem Libor Holík vyslal centr na hlavu Matěje Vydry, jehož zakončení ze vzduchu odvrátil jeden z domácích obránců z brankové čáry mimo nebezpečí. I přes spoustu zakončení v utkání gól nepadl, a tak si oba týmy rozdělily po bodu za remízu 0:0.