Slavia vyhrála zaslouženě, uznal kouč Koubek

Od - čtvrtek, 16. květen 2024 13:41
Slavia vyhrála zaslouženě, uznal kouč Koubek Foto: FCVP

Když bylo po deseti minutách na světelné tabuly skóre 2:0, bylo prakticky po zápase. Fotbalistům Plzně na Slavii nevyšel samotný úvod, který významně ovlivnil i zbytek utkání. "Byl to nepovedený začátek zápasu, o tom není pochyb," věděl kouč Viktorie Miroslav Koubek.

Co se dá říct k tomu nepovedenému úvodu?
Fotbal je o chybách. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale poté jsme udělali chybu a soupeř toho využil. Vzápětí dostaneme druhý gól. Byl to nepovedený začátek zápasu, o tom není pochyb. Tohle samozřejmě ovlivnilo celé utkání. Slavia byla silnější a agresivnější. Do hry jsme se dostali kolem třicáté minuty, bohužel jsme se ke gólu nedostali. Ke konci poločasu jsme ale měli dobrou pasáž.

Co jste říkal hráčům o poločase?
Věřili jsme, že kontaktním gólem můžeme utkání zdramatizovat. Slavia dobře bránila a do ničeho nás nepustila. Nakonec v závěru přidala třetí branku. Měli jsme tam šanci při střele z dálky, ale to brankou bohužel neskončilo. Slavia vyhrála zaslouženě.

Může dnešní porážka nakopnout tým do zbytku sezony?
Myslím si, že ano. Teď jsme si sáhli na intenzivní evropský styl hry. Řekl bych, že nám to neuškodí a můžeme z toho těžit.

Slavii jste v této sezoně dvakrát porazili. Myslíte, že teď přišla s něčím novým?
Vždycky je to o povaze týmů v dané chvíli. Slavia byla dnes skvělá v nasazení a přístupu.