Březen je v Tachově nabitý kulturními událostmi

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 14. březen 2023 06:50
Březen je v Tachově nabitý kulturními událostmi Ilustrační foto: Web Město Tachov

Obyvatelé Tachova se můžou těšit na novou výstavu, koncert či kreativní dílny. Nabídka aktivit je pestrá a jistě si každý najde to svoje.

Muzeum Českého lesa v Tachově (Třída Míru 447) zve od 14. 3. na novou výstavu Příroda v pohybu.
Výstava seznámí se zajímavými druhy savců, ptáků, bezobratlých živočichů, květin, mechů a lišejníků, jež se v nedávné době šířily nebo stále ještě šíří na našem území. Téměř všechny představené druhy je lze vidět i na Tachovsku. Výstavu bude možné vidět do 30. 4.

V pátek 17. 3. začne v 19:30 koncert Míša Leicht a Honza Stehlík. Přijďte si poslechnout netradiční spojení amerického blues a českého folku. Míša Leicht je vedoucí bluegrassové skupiny COP, která na české scéně završila již 45. rok. Jan Stehlík je známý z kapely St. Johnny hrající rock'n'roll, boogie a blues, kterou založil v roce 2005 po návratu z USA. Koncert se koná v KAT (Pivovarská 281).

V sobotu 25. 3. od 10:00 do 18:00 proběhne Zahájení sezóny 2023 v Historickém parku Bärnau – Tachov. Po dlouhé zimní přestávce se opět otevírají brány Historického parku v Bärnau. Účinkující se stěhují do svých domů, zametá se, kutí a opravuje.

Blíží se Velikonoce a tak na Smrtnou neděli 26. 3. zve Muzeum Českého lesa od 14:00 na Vynášení Morany a velikonoční výtvarné dílny. „Již tradičně vyneseme Moranu do Mže, přineseme líto do muzea. V muzeu velikonočně zaměřené výtvarné dílny, drobné občerstvení. Ochutnat bude možné například tradiční postní jídlo pučálku. Vlastní vyfouklé vajíčko vítáno,“ zvou organizátoři.

HOLKY NA HÁČKU se jmenuje jarní kreativní dílna pro dospělé. Vyrábět se bude tzv. crossbody kabelka - kabelka s dlouhým popruhem. Je to stylové a praktické. Pokud si chcete jednu takovou originální kabelku uháčkovat, přihlaste se do kurzu, který se koná v knihovně - odbor MKS Tachov (Hornická 1695) ve středu 29. 3. od 17:00. Pro účast je nutná rezervace na tel. 374 722 161 nebo osobně v knihovně do 20. března kvůli objednávce materiálu.

V pátek 31. 3. začne v 17:00 pro registrované čtenáře dětského oddělení Noc s Andersenem. Noc s Andersenem pořádá Knihovna - MKS Tachov v rámci akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození slavného dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Noc s Andersenem končí v sobotu 1. dubna v 9:00 ráno.