Semlerovu rezidenci čeká slavnostní otevření Café Semler

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 1. prosinec 2022 08:53
Semlerovu rezidenci čeká slavnostní otevření Café Semler Ilustrační foto: Visit Plzeň

Už ve čtvrtek 1. prosince bude slavnostně otevřena kavárna SEMLER CAFÉ v Semlerově rezidenci na Klatovské třídě 110 v Plzni na Borech. O hudební program pro příjemné posezení při výborné kávě se při otevření postarají Milan Karpíšek a Jiří Koptík. V případě příznivého počasí dokreslí atmosféru venkovní výstava veteránů.

Slavnostní otevření se bude konat od 17:00. V adventním čase bude mít kavárna otevřeno denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00.

Mimořádně rozsáhlý několikapodlažní bytový dům Oskara Semlera, který prošel několikaletou rekonstrukcí a od letoška je otevřen pro veřejnost, vychází z principu tzv. Raumplanu, čímž je ojedinělý a v regionu zcela unikátní. Koncepcí představuje završení řady bytových interiérů, navržených v letech 1907-32 v Plzni Adolfem Loosem.

Semlerův byt se od jiných Loosových interiérů vyznačuje rozdílným detailním řešením navrženým Heinrichem Kulkou, Loosovým spolupracovníkem a pokračovatelem. Jde o práci až do současnosti prakticky neznámou širší veřejnosti. Objekt, který vznikl jako úřednický bytový dům Škodových závodů, získala v roce 1932 rodina Oskara Semlera a jeho část upravila na své reprezentační rodinné sídlo 

Fotogalerie