Festival Dej více Plzni přiveze tři lahůdky

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 5. září 2022 12:36
Festival Dej více Plzni přiveze tři lahůdky ilustrační foto: visitplzen.eu

Tři kulturní lahůdky pro děti i dospělé přiveze festival Dej více Plzni. A už zítra si dvě z nich můžete vychutnat. Těšit se můžete na představení Divadla Spejbla a Hurvínka: Hurvínek a nezvaný host a na koncert ostravského dua KRHUT & KOZUB. O týden později, tedy ve čtvrtek 15. září, se na nádvoří pivovaru objeví první dáma českého soulu Marie Rottrová s Big Bandem Septet Plus Orchestra a hostem Petrem Němcem. Dalším hostem večera bude i dětský pěvecký sbor Andílci.

Divadelní představení Spejbla a Hurvínka: Hurvínek a nezvaný host se odehraje ve dvou časech, od 13:30 a od 15:30 na nádvoří pivovaru. A co si pro vás tihle naši oblíbenci připravili? Jak už sám název napovídá, představení bude pojednávat o tom, jak se jednoho hezkého dne u Spejblů objeví nezvaný host. Není to ale ledajaký host. Nejen, že je nezvaný, ale navíc je úplně jiný, než kdokoliv nebo cokoliv, co byste si kdy mohli představit, že znáte.

Po odpoledních představeních vystoupí ostravské duo Jiří Krhut a Štěpán Kozub, kteří budou mít pod plzeňským nebem premiéru. Chybět nebude velká dávka svérázného humoru, ani skladby z jejich úspěšného debutu „Prásknu bičem“. Debutové album Prásknu bičem vydali koncem roku 2020 a na začátku roku 2021 natočili první videoklip Práce pro šaška. Tato zábavná dvojka z Ostravy si naprosto a velmi rychle získala srdce posluchačů všech generací. Jejich multižánrovou tvorbu doplňuje Barbora Kanyzová úžasnými vokály, a to jak na desce, tak i na koncertech. Vystoupení Krhuta a Kozuba není pouze o hudbě, ale protože je to veselá dvojka, tak se s nimi diváci od srdce zasmějí.

Marii Rottrovou, první dámu českého soulu, která vystoupí v Pivovaru 15. září ve 20:00, asi není nutné představovat. Ale můžeme vám říci, že se můžete těšit na galakoncert s Big Bandem Septet Plus Orchestra a hostem Petrem Němcem, na kterém zazní také oblíbené hity ze začátku jejich kariéry, za které si Marie Rottrová vysloužila přezdívku "Lady Soul". Dalším hostem večera bude také plzeňský dětský pěvecký sbor Andílci. Dorazte s rodinou a přáteli, nejen, že se pobavíte se, ale také ušetříte a ještě podpoříte mezigenerační programy v Plzni. V prodeji jsou totiž zvýhodněné vstupenky pro tři, čtyři nebo pět osob.