Filmový festival Finále Plzeň se blíží, na co se můžete těšit?  

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 17. září 2022 21:00
Filmový festival Finále Plzeň se blíží, na co se můžete těšit?    Ilustrační foto: kinema.sk

Již 35. oblíbený filmový festival Finále Plzeň letos opět přinese spoustu filmových, dokumentárních, televizních, internetových lahůdek, a také studentskou tvorbu. Těšit se můžete na celou řadu předpremiér a premiér očekávaných českých a koprodukčních filmů. Vstupné je 100 korun za projekci.


Festival Finále Plzeň se bude konat od pátku 23. do středy 28. září. Program festivalu bude pestrý a plný zajímavých novinek. Zpestřením festivalu bude také nesoutěžní sekce programu s názvem Německé kino. V rámci toho se budou promítat vybrané oceněné německé filmy za účasti tvůrců. Pojďme se trochu naladit.


Jedním z filmů, na který se můžete těšit je Král Šumavy. Jaro 1948. Ještě stále neodezněla radost z míru a Východ i Západ se už bojí třetí světové války. Oba světy od sebe odděluje Šumava. V kuchyni Sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové slouží čtyřiadvacetiletý Josef Hasil. Divoký kluk, který touží po svobodě a o politiku se vůbec nezajímá. Tato třídílná minisérie, která se natáčela v Plzeňském kraji, v režii Davida Ondříčka vás zaujme. Na festivalu Finále Plzeň můžete vidět její první díl.