„Konference se zúčastní zahraniční odborníci, jako například farmáři z Itálie nebo ze Španělska, kteří automatizovali ve velké míře a nabídnou svůj pohled na věc a svoji zkušenost. Soustředili jsme se ale samozřejmě také na české farmáře," říká jednatel AGRO-partner s.r.o. Tomáš Hrůša.
Ve srovnání s minulými ročníky nabídne letošní konference více odborných řečníků a větší příležitosti k networkingu.
„Velkou výhodou celé konference je to, že je během ní spousta prostoru k tomu, aby si farmáři mezi sebou vyměnili své zkušenosti. Součástí akce jsou také panelové diskuze a různé workshopy - mohou se tedy zeptat i přednášejících na vše, co je zajímá," dodává Hrůša.
A v čem vlastně konkrétně spočívají největší přínosy automatizace, které je celá konference věnovaná?
„Samozřejmě největším přínosem by se mohlo zdát ušetření pracovní síly. To je i takovým prvním impulsem pro farmáře, když o automatizaci začnou přemýšlet. V momentě, kdy si automatizací vyřeší tento problém, nastupují její další benefity - tedy zdraví zvířat, udržitelnost a vůbec vnímání dané farmy v daném regionu," vysvětluje obchodní ředitel AGRO-partner s.r.o. Petr Gondek.
Pozvání na konferenci přijali nejen čeští a zahraniční farmáři, ale také třeba prezident Agrární komory nebo předseda Zemědělského svazu ČR, který přítomné posluchače seznámí mimo jiné s tím, jaký význam má produkce mléka v českém zemědělství.
„Čeští chovatelé jsou z hlediska kvality mléka a ekonomické rentability velmi dobří. Cena, za kterou čeští zemědělci mléko prodávají, je ale podle mého názoru nízká, neoprávněně. Bylo by fér, abychom dostávali alespoň průměrnou evropskou cenu," uvádí Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR.
Mediálním partnerem konference MLÉKO 2025 je celoplošná síť regionálních televizí Regio TV1. Reportáž z akce pro Vás připravujeme.