Kulturní tipy na poslední listopadový víkend

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 24. listopad 2022 18:00
Kulturní tipy na poslední listopadový víkend Ilustrační foto: Visit Plzeň

S krátícími se dny a lezavým počasím může znít listopad poněkud pochmurně, ale v Plzni vás žádná taková atmosféra nečeká. I mimo hlavní turistickou sezonu se můžete vypravit na zajímavá místa, anebo se vydat na některou z akcí, jejichž přehled pro vás pravidelně připravujeme.

Pátek 25. 11.

V Západočeském muzeu v Plzni, Kopeckého sady 2, bude zahájena výstava Čarovný svět vějířů. Otevřeno je denně (kromě pondělí) od 10:00 do 18:00.

Divadlo Dialog uvádí v 19:00 premiéru komedie „Aby bylo jasno…“

DONNIE DARKO | SEVERALS | MARA JADE | Plzeň | Divadlo pod lampou je akce v rámci narozenin Divadla pod lampou. Speciální hosté Severals a Mara Jade. O after party se postará DJ PuPu. Začátek je v 19:00.

Sobota 26. 11.

Knihovna města Plzně pro vás připravila Den pro dětskou knihu. První adventní, sobotní dopoledne prožijete s pohádkou a připravené budou i kreativní dílničky. Vydejte se od 9:00 do 12:00 do knihovny na Borech, Doubravce, Vinicích nebo Ústřední knihovny pro děti a mládež (tam začne akce až v 10:00).

Ve 14:00 začíná na statku Lüftnerka tvůrčí dílnou advent v ZOO Plzeň. Zájemci budou zdobit adventní věnce v přátelské náladě u plápolajícího krbu, dospělí si mohou dopřát třeba sklenku svařeného vína.

Divadlo Alfa uvádí ve 14:00 pohádku O Jankovi a jeho výdělcích v nastudování studia DAMÚZA.
Janek je hoch dobrý jako čerstvý chléb. Jenom do práce se mu nechce. Raději si brnká na kytaru a skládá písničky. Pro sebe, pro mámu, pro princeznu a pro všechny lidi na statku. Princezna je krásná, ale nemluví, nesměje se, nezpívá. Král vyhlásil, že její ruku a půl království získá ten, kdo ji rozesměje. Kdo to asi bude? Štolba, řežník nebo snad Janek? Pojďte si s Jankem zazpívat!
Pro děti od 4 let a jejich rodiče.

T. J. SOKOL Plzeň–Skvrňany pořádá od 20:00 Zástěrkovou zábavu. Chybět nebude dámská ani pánská volenka, hraje Pája Band.

Pokud jste ještě neviděli sbírku letounů v muzeu Hangár 3 na letišti v Líních, v sobotu máte jedinečnou možnost. Udělejte si výlet, při kterém můžete obdivovat dochované artefakty letounů B-17 Flying Fortress sestřelených 25. dubna 1945 nad Plzní nebo další stroje ze sbírky spolku Classic Trainers. Při příznivém počasí bude před hangárem vystavena venkovní expozice techniky z druhé světové války. Muzeum bude otevřeno od 13:00 do 16:00.
Vstupné činí 100,- Kč, děti do 6 let zdarma, od 6 do 15 let 50,- Kč

Neděle 27. 11.

Divadlo Pluto uvádí ve 14:00 komedii Paparazzi.

Nedělní odpoledne můžete s dětmi strávit v kulturním centru Moving Station. NEDĚLNÍ POHÁDKOVÝ EXPRES tentokrát přiveze divadlo Toy Machine a jejich pohádku Kabinet Obrů.
Tři příběhy o „obrech“. Obři nejsou jen velcí kolohnáti, kteří nevědí, kam šlapou, ale mohou se skrývat v nejmenším jednotlivci, v jeho obří odvaze.
Tak to bylo i s Jankem Fazolkou. Něco velkého jako fazole si poradí s drakem a má sílu jako stádo volů. Obrovitost se může skrývat v síle skupiny, třebaže se jedná o ty nejmenší. To pak obrovi Valibukovi není k ničemu jeho síla. Sice přemůže medvěda, porazí sedláka i ledovou obryni, ale dokáže se i vyrovnat se včeličkami? A třetí příběh nás přesvědčí o tom, že někdy se obr skrývá i v nás v obyčejných lidech a nemusí to být jen v pohádkách. Jako třeba David a Goliáš. Čas od času se stane, že ti menší a malí nemají takové uznání, jaké by si zasloužili. Občas se stane, že ti velcí, co mají velká ramena a velký nos přestanou ty malé vidět. David a jiní si to nechtěli nechat líbit.
Tři pohádky v jedné o tom jak jiní malí dokázali přemoci daleko větší. Začátek je v 15:00.

Měšťanská beseda zve rodiče s dětmi na pohádku O Sněhurce a sedmi trpaslících ve 14:30 a v 16:00.

Milovníci vlaků, kolejišť a různých mašinek, vydejte se o víkendu na Výstavu železničních modelů. Plzeňský klub železničních modelářů pro vás přichystal železniční modely, modelová kolejiště a příslušenství. Dále také ukázku modelářské práce nebo i prodej a výměnu modelů. Výstavu můžete navštívit v Plzni na Skvrňanech, v ulici Karla Steinera, vždy ve čtvrtek a pátek od 15:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 18:00. Výstava trvá od 17. listopadu až do 18. prosince.