M-klub ve Skvrňanech zve na promítání filmu i na zajímavé přednášky

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 28. listopad 2022 06:43
M-klub ve Skvrňanech zve na promítání filmu i na zajímavé přednášky Ilustrační foto: FB Obvodní knihovna Skvrnany & M-Klub - Knihovna města Plzně, p .o.

Kulturou nežije jen centrum města, ale i jednotlivé obvody. Pojďme se podívat, jaké akce nachystal skvrňanský M-klub do konce listopadu.

V pondělí 28. 11. v 18:00 můžou zájemci shlédnout dokumentární film ThuleTuvalu.
Grónské městečko Thule je nejseverněji obývaným místem na Zemi. Tuvalu je polynéský ostrovní stát. Místa od sebe vzdálená více než jedenáct tisíc kilometrů jsou však dnes osudově propojena. 
Tající led v Grónsku zvedá hladinu oceánu, který tak brzy zaplaví nízko položené tichomořské ostrovy. Zatímco se experti dohadují, jak změně klimatu zabránit, Obyvatelé Thule a Tuvalu čelí už dnes jejím nezvratným dopadům v každodenním životě. Dokument zblízka sleduje osudy několika místních rodin, které si uvědomují, že jejich tradiční způsob života a obživy spěje rychlostí tajícího ledu ke změně. 
Film trvá 96 minut, vstup je zdarma.

V úterý 29. 11. jsou zájemci zváni od 18:00 na přednášku Miloše Matuly "MAYSKÉ PROROCTVÍ: Tři dny tmy".
Miloš Matula je spisovatel, badatel a duchovní učitel. Zabývá se nejen učením a tradicemi starověkého Egypta (kniha Achnaton a Nefertiti, faraoni Slunce), ale též učením a tradicemi starověkých Mayů, odkazem jejich kalendáře, časovým zrychlením a transformací vědomí. Veškeré své bádání vložil do své knihy 2013: Hvězdná brána k Novému Věku.
Přednáška „Mayské proroctví: Tři dny tmy“ bude vycházet z této jeho knihy a nastíní i změnu cyklů, transformaci vědomí a posun lidstva k vyšším duchovním pravdám. Podle Miloše Matuly je právě poslední třicetiletí (1997 - 2026) oním pomyslným 21. prosincem 2012. "Každých 5200 let se dostáváme do bodu, kdy se planeta Země ponoří do šedesáti až sedmdesáti hodinové periody tmy. Nemůžeme spatřit světlo. Proč? Mayové říkají, že bychom se měli radovat, i když...".  
Vstupné: 50,- Kč

Ve středu 30. 11. bude přednášet od 17:00 o svých zkušenostech Václav Fiala na přednášce Dobrovolníkem v Malém Tibetu. On sám o přednášce říká: „Již potřetí jsem se zúčastnil dobrovolnického projektu organizace ´Brontosauři v Himálajích´ ve škole v ladackém Mulbekhu a rád bych vás všechny seznámil s tím, jak to tam vypadá, o čem byl vlastně dobrovolnictví v této oblasti je a v neposlední řadě i s (divokými) krásami místní přírody.“ 
Vstup na přednášku je zdarma.