JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Napodruhé vítězně! Viktoriáni porazili v přípravě ruskou Ufu 2:0

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 12. červenec 2021 19:00
Napodruhé vítězně! Viktoriáni porazili v přípravě ruskou Ufu 2:0 foto: fcviktoria.cz

Na svém současném tréninkovém hřišti ve Westendorfu přivítali svěřenci trenéra Michala Bílka ruskou Ufu. A dokázali si proti ní připsat vítězství, gólově se prosadili Jakub Brabec s Janem Kopicem.

První velkou šanci měla Ufa, nicméně Kamilov sám před brankářem Hruškou zamířil příliš vysoko. V 18. minutě ale zahrozili Plzeňané. Janoškovu nebezpečnou ránu vyrazil Belenov na rohový kop, po kterém se střelou zpoza vápna po zemi prosadil navrátilec k týmu Jakub Brabec. Po půlhodině hry mohl na 2:0 navýšit Joel Kayamba, jeho šanci ale zneškodnil Aleksandr Belenov.

Ve 36. minutě z nebezpečné šance zakončoval Azer Alijev, ale vracející se Šimon Gabriel dobrým zákrokem přispěl s Alešem Hruškou k záchraně situace. Po poločase tak červenomodří vedli 1:0.

Do druhé půle poslal trenér Michal Bílek řadu nových hráčů. Ve hře ale zůstal například Jan Kopic, který se v 53. minutě prosadil pěkně umístěnou střelou – 2:0. Hra byla poté rozdrobena několika střídáními, nicméně oba celky se i nadále snažily o útočnou aktivitu.

V 81. minutě vyslal tvrdou ránu Nemanja Miletić, Filip Kaša ji zblokoval do tyče a následně se balon odrazil k Aleši Hruškovi. Západočeši si tak s Ufou poradili v poměru 2:0.

Poslední přátelský duel odehrají Plzeňští ve čtvrtek od 15:00 proti Arsenalu Tula. I ten se bude hrát ve Westendorfu.