Nepořádek v ulicích Plzně? Bosák se odmítl vyjádřit

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 24. květen 2024 09:23
Nepořádek v ulicích Plzně? Bosák se odmítl vyjádřit zdroj: Česká pirátská strana

Rozházené odpadky kolem popelnic, přetékající koše a nepořádek v ulicích. Takový je bohužel obrázek města Plzně v posledních měsících. Řada Plzeňanů si na nepořádek v ulicích města, stejně jako na přeplněné kontejnery na tříděný odpad, čím dál více stěžuje. S řešením, které by k čistotě města přispělo, přišli opoziční zastupitelé města Plzně z řad ODS.

„Tím nejjednodušším řešením by byl častější úklid a svoz odpadků z těch nejexponovanějších míst. Proto jsme navrhli navýšení rozpočtu na úklid o 30 milionů korun,“ uvedl zastupitel Lukáš Hegner (ODS).

Návrh byl však technickým náměstkem Pavlem Bosákem (Piráti) odmítnut. „Plzeň přitom hospodaří s největším rozpočtem ve své historii přesahující 10 miliard korun. Těch 30 milionů jsou tedy v podstatě drobné, které ale mohly opravdu pomoct. Šetřit na úklidu města považuji opravdu za nesmysl,“ dodal Hegner.

To potvrzují i samotní obyvatelé krajské metropole. „Všude jsou odpadky, nábytek a nepořádek,“ uvedla jedna z Plzeňanek. „Třeba tady na ulici podél autobusového nádraží vůbec žádné odpadkové koše nejsou,“ dodala.

Právě na téma „nepořádek v ulicích Plzně“ připravila síť regionálních televizí Regio TV1 reportáž, do které požadovala i vyjádření pirátského náměstka Pavla Bosáka. Ten se však na toto téma překvapivě odmítl vyjádřit. K případnému rozhovoru uvedl, že pokud nebudou splněny jím stanovené podmínky obsahu, což u komentářů pro nezávislá média není možné, na kameru mluvit nebude. I přes snahu redaktorů zajistit vyjádření náměstka, který má tuto problematiku na starosti, si však nakonec musíme vystačit s jeho vyjádřením na dubnovém zasedání Zastupitelstva města Plzně, kde se ke svozu popelnic v Plzni a chystaným změnám vyjádřil takto: „Ten systém máme vymyšlený. Nicméně není ještě projednán tak, abychom ho mohli prezentovat. Tento proces trvá dlouho. Neznamená to, že jsme na nic nepřišli. My jsme na něco přišli, ale trvá dlouho jej projednat tak, abychom jej mohli bez obav zavést,“ uvedl v dubnu na zastupitelstvu Bosák.

„Pan náměstek Bosák tak má místo čistého a uklizeného města své priority nejspíš někde jinde. Bohužel pro Plzeňany," uvedl k celé věci zastupitel Hegner.