Noc divadel je opět zde! V Plzni nabídne jedinečnou příležitost zažít divadlo jinak

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 19. listopad 2022 09:23
Noc divadel je opět zde! V Plzni nabídne jedinečnou příležitost zažít divadlo jinak Ilustrační foto Milan Svoboda

V sobotu 19. listopadu se po celé České republice koná Noc divadel. V Plzeňském kraji se letos účastní pouze Divadlo J. K. Tyla a Divadlo Alfa v Plzni. Téma letošního ročníku Noci divadel zní "hrdinové". Staňte se tedy na jednu noc i vy hrdiny divadelního příběhu!

DJKT si pro návštěvníky připravilo bohatý program. “Jako každý rok Vás pod rouškou noci pustíme do zákulisí, zavedeme Vás na jeviště a ukážeme Vám naši práci pěkně zblízka! Připravili jsme si pro Vás zábavnou prohlídkovou trasu Velkého i Nového divadla, která potrvá přibližně hodinku. Vašimi průvodci na napínavé a zajímavé pouti se stanou oblíbené osobnosti našich 4 soborů,” uvedlo Divadlo J. K. Tyla.

Ve Velkém divadle si návštěvníci užijí program s baletem a operou. Svou návštěvu zahájí klasicky —  v hledišti, kde si ovšem prohlédnou zblízka vzácný a překrásný lustr, který bude spuštěn z jeho běžných výšin! Potom zamíří přímo na jeviště, kde budou plnit zapeklitý úkol v kulisách nového baletu Louskáček a ve společnosti tančících myšek. Pokud se jim podaří "myšácký" úkol rozlousknout, budou pokračovat do maskérny, kde se často dějí doslova kouzla. Poté už se vydají za operou. V běžně nepřístupném sborovém sále je v kočičím jazyce uvítají Jana Piorecká a Andrea Frýdová. A z nabité procházky divadlem navíc návštěvníci neodejdou s prázdnou. 

V Novém divadle zahájí zájemci prohlídku na Malé scéně. Muzikál si pro ně připravil atraktivní program s titulem Fun Home. Ocitnou se v komiksovém světě, kde budou plnit kreativní úkol. A dokonce si budou mít možnost zazpívat do mikrofonu! Poté návštěvníkům organizároři ukážou to, co z hlediště diváci neznají. V zákulisí Nového divadla se dozví něco o inteligentních svítidlech a zavítají do  vlásenkárny, ve které lze i známé tváře proměnit k nepoznání. Finále bude patřit fotbalu! Totiž činohře. „Vystřel si z (na) našeho herce,“ tak bude znít úkol pro návštěvníky. Když se jim podaří přes odvážné Kalzubáky probojovat, dostanou se z jeviště Nové scény. To ale ještě to nebude znamenat, že vyvázli! Ocitnou se rovnou na bitevním poli. Pokud se však přece jen probojují směrem k východu, budou odměněni dárečkem. 

Začátek prohlídek (v obou divadlech): 22:00 (kapacita VD i ND plně obsazená), 22:30, 23:00, 23:30
Kapacita všech prohlídek: 25 osob
Rezervace na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vstup na akci je zdarma

V 18:30 navíc vypukne STRAŠIDLÁCKÝ REJ MUZIKÁLOVÉHO STUDIA DJKT - vystoupení muzikálového studia ve foyer Malé scény. Vstup zdarma

Také Divadlo Alfa pustí diváky tam, kam se běžně nedostanou. “Letošní téma je Hrdinové a vy se s hrdiny potkáte v Pohádkách z Ošemetna a taky si s nimi užijete v prostorách divadla. A jak to při Nocích divadel bývá, podíváte se i tam, kam se obvykle publikum nedostane,” slibuje Divadlo Alfa.
Na návštěvníky čeká zábavný program. “Přijďte se pobavit s příběhy z Ošemetna a zůstaňte s námi i na zábavný odpolední program. S hrdiny z Ošemetna si totiž vyrobíme jednoduchou loutku typu muppet, pomůžeme stydlivému Pivoňkovi zabydlet jeho nový domov, zažijeme akční prohlídku jeviště s Vodovévodou nebo se trošku budeme bát, ale přemůžeme strach jako obyvatelé Ošemetna! Moc se na vás těšíme,” lákají organizátoři akce.

19. 11. - 15:00 - Pohádky Z Ošemetna
Představení pro rodiny s dětmi 3+, vstupné 60,- Kč
19. 11. - 16:00 - Workshopy, prohlídky, hry
Výroba loutek, prohlídka jeviště a další programy. Malý sál, jeviště, foyer a další prostory Divadla Alfa