Nový rok přivítají obyvatelé západních Čech aktivním způsobem

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - sobota, 31. prosinec 2022 08:00
Nový rok přivítají obyvatelé západních Čech aktivním způsobem Ilustrační foto: Petr Nejedlý

„Jak na Nový rok, tak po celý rok“, říká známé české přísloví. Jak vstoupí do nového roku obyvatelé některých obcí našeho regionu?

Novoroční výstup na Čerchov
První lednový den se koná tradiční novoroční výstup na Čerchov. Sraz turistů bude v 10:00 z parkoviště v Caparticích a celá trasa s cestou zpět měří 8,8 kilometru. Během akce proběhne celostátní sbírka Novoroční čtyřlístek. Vstupte do nového roku aktivně!

Farmapark u Toma zve na novoroční česnečku
Náročné silvestrovské oslavy? Nebo potřebujete nakopnout do nového roku? Osazenstvo Farmaparku u Toma v Ledcích je tu pro vás! Přijďte načerpat hromady čerstvého vzduchu a energii z výborné a poctivé česnečky, kterou pro návštěvníky uvaří ve Farmaparku pěkně v kotlíku. Komentované krmení se uskuteční v 10:00 a ve 14:00. Nakrmte společně zvířátka a vkročte i do jindy uzavřených výběhů. Provozovatelé pro vás mají spoustu zajímavých příběhů a povídání, které se jinde nedozvíte!

Spálené Poříčí
Ve 13:00 se na fotbalovém hřišti uskuteční tradiční Novoroční výkop. Od 17:00 do 17:30 se rozzáří obloha světly novoročního ohňostroje. Akce se koná na náměstí.