O víkendu startuje v Kašperských horách již popáté filmový festival

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 27. říjen 2022 12:31
O víkendu startuje v Kašperských horách již popáté filmový festival Ilustrační foto: Město Kašperské Hory

Ve sváteční den 28. října startuje v Kašperských Horách na Šumavě filmový festival, který potrvá až do neděle 30. října. V klasickém kině se návštěvníci můžou těšit celkem na 8 filmů pro děti i dospělé, zajímavé besedy a dopolední program pro nejmenší.

 Každý den od pátku do neděle se bude vždy od 11:00 ve foyer kina promítat pásmo pohádek pro nejmenší Kdopak by se čertů bálJezevec Chrujda. Poté bude možné vyzkoušet si tvorbu animovaného filmu v animačních dílnách. Pro děti je dále v pátek od 14:30 na programu film Cesta do Tvojzemí o úžasném světě fantazie a v sobotu od 17:00 originální pohádka herce, režiséra a hudebníka Jana Budaře Princ Mamánek.

Na dospělé v pátek čeká první díl z třídílné minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje, natočené podle románového bestselleru Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy a nový film Alice Nellis Buko. V sobotu pak jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku Jan Žižka a nedělní program zakončí česká komedie Střídavka.

V sobotu ve 14:30 se bude promítat dokument Zvony pro Šumavu úzce spjatý s městem Kašperské Hory, který popisuje nelehký proces obnovy zvonů v kostele sv. Markéty. Následovat bude ve foyer kina beseda Soumaři na Zlaté stezce, která představí projekt Oživení soumarské tradice Kašperské Hory Grafenau a bude spojena s křtem publikace o Zlaté cestě. V neděli Jan Fischer nechá diváky nahlédnout pod pokličku natáčení seriálu Zmizelá Šumava a zavzpomíná na Emila Kintzla, šumavskou legendu, se kterým seriál připravovali.