Pádístepí, náčelník Bizonů. Přijďte se zasmát do Divadla Alfa

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 9. listopad 2022 14:28
Pádístepí, náčelník Bizonů. Přijďte se zasmát do Divadla Alfa Ilustrační foto: web Divadlo Alfa

Na maňáskovou grotesku ve stylu spagetti westernů zve diváky starší osmi let plzeňské Divadlo Alfa ve čtvrtek 10. listopadu.

Indián Pádístepí, poslední ze svého kmene, dostane od velkého Manitoua za úkol zasadit totem, postavit dvougenerační týpí a zplodit syna. Při naplňování svého poslání narazí na zdroj proudící čokolády, který si chce přivlastnit jak proradný kmen Komančů, tak místní desperát Pedro. Pádístepí se stává obětí intrik falešného přítele Pedra. V dobré víře odchází do města, kde je uvržen do vězení a kde se také setkává s krásnou tanečnicí Dolores, která mu pomáhá uniknout z vězení a podporuje Pádístepího v jeho snaze získat zpět ztracené území a naplnit své poslání. V příběhu hraje hlavní roli zrada, láska a bizoni. Kmenový režisér Alfy Tomsa Legierski oslovil tentokrát dvojici současných autorů Blahoslava Fajmona a Martina Marka, kteří pro plzeňské divadlo píší poprvé. Jsou to ovšem zkušení matadoři: oba učí na Střední škole filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně, píší scénáře a účastní se nejrůznějších projektů, Martin Marek stojí jako scénárista a režisér za filmem Poslední spravedlivý, který byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film.

Výpravy se ujme zkušený scénograf Ivan Nesveda, který je v Alfě už dlouho doma. S Tomsou Legierskim se ale při práci na inscenaci potkávají poprvé.

Představení začíná v 10:30 a vznikne k němu navazující workshop, v nabídce budou také pracovní listy.