Petr Smazal

Petr Smazal

V Nové Roli na Karlovarsku je velké množství seniorů, kteří chtějí aktivní společenský život. V celkovém poměru obyvatel tvoří 27 procent populace. A to už je důvod, aby pro ně pořádalo město řadu akcí. Jedna z nich se konala tento týden k oslavě Mezinárodního dne žen. Zástupci starší generace se tam setkali s vedením města, pobavili se a hlavně všem předvedli, jak umí tancovat.

Po deseti letech končí v prezidentské funkci Miloš Zeman. Jaký to byl prezident a co přejí přední osobnosti města Plzně nově zvolenému prezidentovi republiky Petru Pavlovi?

Stromy života mapující životní zážitky, zkušenosti, chvíle štěstí i smutku vystavuje plzeňská diecézní charita ve Slovanské Galerii Dvořák. Projekt vytvořili senioři z domova svaté Alžběty pod vedením arteterapeutky Evy Vyškovské.

Karlovy Vary zahájily kampaň Piju prameny. Do této jarní očisty obyvatel města se přihlásilo více, než šest stovek lidí. Organizátory přitom překvapil zájem mladé generace, která většinou vnímá léčivou vodu, jako potřebu nemocných lidí. A že jsou prameny prospěšné všem lidem, to má ukázat právě zahájená kampaň.

Na novou výstavu se můžete přijít podívat do Západočeské galerie v Plzni. Obrazy zachycující chůzi doplňují texty českých básníků. Expozici doplněnou doprovodným programem můžete navštívit ve výstavní síni 13 až do 21. května.