Tipy na víkendové akce

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 15. září 2022 18:24
Tipy na víkendové akce Ilustrační foto: visitplzen.eu

Kam vyrazit o víkendu? Přinášíme vám pravidelnou rubriku s tipy kam vyrazit o víkendu. Tento víkend nabízí spoustu zajímavých akcí. Pojďme se podívat na to, kam vyrazit.

Pátek (16. září)

Slunce ve skle
Podzim klepe na dveře, a tak se již tradičně můžete těšit na dvoudenní festival malých pivovarů Slunce ve skle, kde ochutnáte neobvyklé pivní speciály z tuzemska, ale i ze zahraničí. Několik desítek pivovarů nabídne k degustaci svá nejlepší piva na nádvoří pivovaru Purkmistr v Plzni – Černicích. Degustovat tu můžete pivo ve skle po 0,1 l. Pokud budete mít žízeň, samozřejmě si tu dopřejete i velké. A k tomu vás čeká bohatý doprovodný program. Festival bude probíhat v pátek 16. září od 17 hodin, ale i v sobotu 17. září již od 13:30. Těšit se můžete mimo jiné i na oblíbené hudební skupiny Anakonda Benda, The Shower a Hibaj.

Doubravecké slavnosti vína
Vyhlášené Doubravecké slavnosti vína v Habrmannově parku proběhnou i letos v pátek i v sobotu 16.-17. září. Těšit se můžete například na Vinařství Gertner, Vinařství Maláník-Osička, Vinařství Štěpánek Mutěnice, Vinařství Hnidák, Vinařství Plchut, Vinařství Vican, Vinařství U Křížku, Sedlecká vína, Mikrosvín Mikulov, Bohemia sekt a další. Také na sýrové speciality, pastrami, perníčky, kavárnu a pražírnu kávy, trdelník, několik burčáků a další lahůdky. Oba dva dny bude hrát cimbálová muzika Cimbalmusic, v pátek plzeňská skupina Chuť od 20:30 a v sobotu od 18.30 hodin kapela Juan Pedro Rodrigues.

Itep 2022 – Veletrh cestovního ruchu
Hledáte inspiraci kam na výlet nebo kam vyrazit s dětmi? Vyrazte na letošní Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP, který se koná v pátek i v sobotu v prostředí Malé sportovní haly Plzeň. Oblíbený veletrh přináší letos pestrou nabídku turistiky - infocenter, měst a obcí, muzeí a turistických cílů. Těšit se můžete také na soutěže s výhrou o hodnotné ceny, spoustu legrace a odreagování. Jako velký bonus, zde načerpáte i mnoho inspirace, nespočet tipů kam vyrazit na další výlet nebo dovolenou. Na ITEP krom vystavovatelů dorazí i zajímaví hosté. V pátek se můžete těšit na českou herečku, dabérku a moderátorku kulinářského pořadu Peče celé Česko Terezu Bebarovou, která přiveze i svoji novou knihu Čas na pečení. Objevíte nové turistické cíle, načerpáte informace z historie, ochutnáte regionální pochutiny nebo poznáte nová řemesla. V sobotu se zase můžete těšit na zahraniční výletění.

Sobota (17. září)

Cestářské rodeo
Letošní ročník Cestářské rodeo Plzeňského a Karlovarského kraje proběhne v Plzni na Lobezkém stadionu Dukla. Akce proběhne v sobotu 17. září, od 10 hodin. Vstup je zcela zdarma a těšit se můžete na opravdu bohatý program, který vyvrcholí koncertem oblíbené kapely Semtex. I letos se uskuteční soutěž v jízdě zručnosti s nákladním automobilem se sypací nástavbou. Mimo již tradiční složky integrovaného záchranného systému, jako je Armáda České republiky, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Policie České republiky, nebo BESIP, se můžete těšit na prezentaci činnosti Celní správy České republiky, Vězeňské služby České republiky, Městské policie Plzeň, Českého červeného kříže nebo Muzea na demarkační linii Rokycany.

Těšit se můžete také na akční program. Na seskok akrobatických parašutistů Aeroklubu Plzeň – Bory, přelet vrtulníku Letecké záchranné služby Armády České republiky Plzeň – Líně. Vedení Plzeňského kraje v průběhu klání cestářů slavnostně předá do užívání SÚSPK již druhý nákladní automobil Tatra Phoenix z projektu „TATRA do škol“.

Festival panenek
Do Plzně v sobotu 17. září už po čtvrté zavítá Festival panenek, kde i letos vystavovatelé představí spoustu nových zajímavých panenek. Vezměte své malé ratolesti a vydejte se na setkání s opravdovými milovníky panenek, zasoutěžíte si o hodnotný dárek nebo o panenku v hodnotě několika tisíc korun. Program bude opravdu pestrý. Těšit se můžete například na pohádkové loutkové představení a vystoupení operní sopranistky Miriam Čížkové. Festival panenek bude probíhat od 9 hodin v Kulturním domě Šeříkovka

Exotické ovoce v Plzni
Přijďte si vychutnat exotické ovoce do obchodního centra Plzeň Plaza. V neděli od 9 do 16 hodin provoní exotické ovoce i aromatické koření a další lahodné speciality, které v Plzni jen tak neseženete celou Plazu. Nakoupit ho zde můžete jak čerstvé, tak i sušené. Můžete si nechat navážit libovolné množství. Berte toto pozvání jako ideální příležitost naboostovat si imunitu.

Čechomor v Leháru
Nenechte si ujít open air koncert kapely ČECHOMOR na letní festivalové zahrádce LEHÁRO v Plzni. Čechomor se po dlouhých letech vrací do Plzně na jedinečné vystoupení. Čeká Vás nádherný večer živé hudby. Koncert bude probíhat od 19 hodin.

Neděle (18. září)

Odpoledne s Culinkou
V neděli se můžete s rodinou a dětmi vydat k hotelu U Zvonu, kde od 14 do 18 hodin proběhne odpoledne s Culinkou. Těšit se můžete na bohatý zábavný program. Na divadlo, country skupinu, malování na obličej, výtvarnou dílničku, a také na občerstvení.

Den dětí s PRO Plzeň – Chvojkovy lomy Slovany
Vyrazte si užít dětský den plný sportu, her a zábavy do Chvojkových lomů na Slovanech. Dětský den se spoustou zábavy, skákacími hrady, opékáním buřtů a skvělým doprovodným programem, bude bavit jak děti, tak i dospělé. Začátek akce je od 14 hodin a vstup je zdarma.