Bodovou sérii hokejistů Plzně ukončil Hradec Králové

Od - neděle, 9. říjen 2022 20:24
Bodovou sérii hokejistů Plzně ukončil Hradec Králové foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně přivítali na svém ledě v rámci 9. kola Tipsport extraligy Hradec Králové. Východočeši dokázali ve druhé periodě otočit nepříznivé skóre, ve třetí třetině nepřipustili drama, a ze západočeské metropole si tak odvážejí tři body za vítězství 2-5.

Po nepříliš povedeném vstupu do sezóny si Plzeňští vytvořili sérii čtyř utkání v řadě, ve kterých dokázali bodovat. Na vzestupnou formu chtěli navázat i proti Východočechům. Mountfield si zase přál do domácí soutěže přenést skvělou formu z Ligy mistrů, kde naposledy zvítězil 3:7 proti Eisbären Berlín.

V úvodu zápasu musela Škoda čelit nebezpečné přesilové hře soupeře. Hned vzápětí dokázala sama zahrozit, když Růžičkovu pozornost prověřil Kodýtek. Během následného závaru v brankovišti se pak neujala ani dorážka domácího kapitána Schleisse. Při dalším střídání se do samostatného úniku dostal finský snajpr Rekonen, jeho bekhendová klička ovšem Růžičku nepřelstila. Třetí větší příležitost modrobílých už ale zvedla tribuny ze sedadel – reprezentační útočník Kodýtek si našel na ose hřiště vyrážené nahození a poprvé rozvlnil síť v brankové konstrukci.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Oliver Okuliar obdržel perfektní přihrávku zpoza branky od Kevina Klímy a v 25. minutě vyrovnal skóre. Téměř totožnou akci, pouze v jiném hráčském obsazení, sehráli Hradečtí ještě jednou. A znovu úspěšně. Za bránou stojící Štohanzl naservíroval pas Lukáši Pajerovi, který otočil průběh utkání na 1-2.

Těsně před koncem druhé třetiny dostali indiáni výhodu dvojnásobné početní výhody. Rekonenovu ránu bez přípravy z pravého kruhu i tvrdou střelu Zámorského od modré čáry dokázali hostující hráči vytěsnit mezi tři tyče a Plzeňští tak velkou příležitost na srovnání nevyužili. „V tu chvíli jsme mohli dát na 2-2, uklidnit se, ale nedokázali jsme to. Byl to možná rozhodující okamžik celého zápasu,“ řekl ke klíčové přesilovce plzeňský útočník Sebastián Malát.

Šance svěřenců trenéra Kořínka na dobrý výsledek vyhasly hned na začátku třetí třetiny. Ve 42. minutě objel domácí branku Christophe Lalancette, vystřelil a Hradec Králové odskočil na rozdíl dvou branek. Hned v další minuté bylo pro indiány ještě hůř, když Radovan Pavlík zvolil svižnou střelu a zamířil přesně mezi betony Miroslava Svobody. Na 2-4 dokázal pět minut před koncem zkorigovat plzeňský odchovanec Malát. V závěru ještě domácí zkoušeli štěstí při hře bez gólmana, pátý gól Východočechů ale po chvíli vstřelil do prázdné brány Jakub Lev.

„Říká se, že když tým nepromění dvojnásobnou přesilovou hru, nemůže v zápase uspět, a to platilo. Na startu třetí periody jsme inkasovali dva rychlé góly, hráči se poté snažili, avšak už jsme tahali za kratší konec,“ zhodnotil závěr utkání plzeňský trenér Petr Kořínek

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Rekonen, Budík), 55. Malát (Blomstrand) - 25. Okuliar (Kevin Klíma, Jergl), 31. Pajer (Štohanzl), 42. Lalancette (J. Veselý, Zachar), 43. R. Pavlík (Štohanzl, Pajer), 60. Lev (Lalancette)

Plzeň: M. Svoboda – Zámorský, Budík, Kaňák, Houdek, Vitaloš, Kvasnička, Kremláček – Rekonen, Kodýtek, Schleiss – Blomstrand, Suchý, Hrabík – Adamec, Mertl, M. Lang – Malát, Bitten. Trenér: Kořínek

Hradec Králové: J. Růžička – Piegl, Kalina, McCormack, Nedomlel, Čáp, Jank, Rymsha - J. Veselý, Lalancette, Zachar – Lev, Cingeľ, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Okuliar – Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec

Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Klouček, Komárek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3697