Josef Krebs

Josef Krebs

Všechny obce v Plzeňském kraji už mají vedení. Většina již od loňského podzimu, ve třech obcích se však starosta a místostarosta volil teprve nyní. Komunální volby se zde uskutečnily až začátkem ledna, v původním termínu tu totiž nesestavili kandidátky, a volby se tak v zářijovém termínu nekonaly.

V pondělí 6. února se konalo první zasedání tachovského zastupitelstva v nově zrekonstruovaném kinosále kulturního areálu Mže. Zasedání se uskutečnilo za hojné účasti veřejnosti.

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve 22letého muže. K protiprávnímu jednání mělo dojít v sobotu 4. února v odpoledních hodinách na vlakové zastávce Plzeň – Jižní předměstí. Obviněný muž zde nejprve ohrožoval kolemjdoucí injekční stříkačkou, a následně jednomu z nich odcizil boty.

Hokejová Plzeň si v letošním roce připomene významné výročí, od zisku mistrovského titulu totiž uplyne již 10 let. V pátek 24. února proto indiáni sehrají výroční utkání v replikách mistrovských dresů. Slavnostní zápas, ve kterém se Západočeši střetnou s Oceláři Třinec, zároveň nabídne bohatý doprovodný program.

Rektor Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslav Holeček a rektorka Univerzity Karlovy (UK) Milena Králíčková podepsali v úterý 7. února na ZČU smlouvu o spolupráci v oblasti rozvoje pedagogicko-psychologických dovedností akademických zaměstnankyň a zaměstnanců. Unikátní smlouva představuje důležitý krok v péči o kvalitu vzdělávání na vysokých školách. 

Čestné stipendium generála George S. Pattona letos opět získá jeden z absolventů plzeňských středních škol. Uděluje se odvážným mladým lidem, kteří se rozhodli pro službu v armádě, v oblasti bezpečnostních složek či veřejně prospěšné činnosti. Nositel stipendia, které uděluje Nadace Briana LaVioletta, získá tisíc amerických dolarů a pamětní medaili. Uzávěrka pro přihlášky do letošního 11. ročníku je 15. března. Přihlásit se mohou ale i studenti, kteří v letošním roce maturují.

Od 1. ledna 2023 můžete v Plzeňském kraji potkávat policisty ze speciální pořádkové jednotky, kteří společně s ostatními kolegy dohlíží na to, abyste se cítili co nejbezpečněji. Za první měsíc fungování zkontrolovali policisté z nově vzniklé speciální jednotky téměř tři tisíce lidí a vypátrali přes sedm desítek osob. 

V areálu Klatovské nemocnice se začal hned u vjezdu za monoblokem stavět nový pavilon dialýzy. Začalo se bouracími pracemi, k zemi šel nevyužívaný objekt, pokračuje se zemními pracemi (ukotvovací piloty, zpevnění podkladu). První dialyzovaní pacienti a též nefrologičtí pacienti zde budou ošetřeni příští zimu. Náklady na výstavbu ve výši zhruba 60 milionů korun uhradí Plzeňský kraj.

Zastupitelé Plzeňského kraje schválili v pondělí 6. února zpracování aktualizace zásad územního rozvoje. Umožní vznik strategického průmyslového parku na záložním armádním letišti Líně u Plzně, kde koncern Volkswagen (VW) zvažuje stavbu továrny na výrobu baterií do elektromobilů, kterou vláda podporuje. Maximální plocha zóny pro průmysl bude 280 hektarů, ne 700 hektarů, jak je v dosud platných zásadách, které jsou územním plánem kraje.

Akademický senát Fakulty zdravotnických studií (FZS) Západočeské univerzity v Plzni dnes jednal o svém prosincovém usnesení, jímž Lukáše Šticha zvolil kandidátem na děkana na období od 28. března 2023 do 27. března 2027. Své usnesení senát nezrušil. Rektor má však pravomoc Lukáše Šticha děkanem nejmenovat.

Strana 1 z 74