Josef Krebs

Josef Krebs

Od pondělí 3. října do čtvrtka 6. října bude probíhat pravidelná technická údržba v tunelu Valík na dálnici D5. Na svém webu o tom informovala Policie ČR.

Tachovský policejní komisař se zabývá případem podvodu, kterého se v uplynulých dnech dopustil neznámý pachatel.

Ve čtvrtek 29. září se v Měšťanské besedě před začátkem abonentního koncertu konala malá slavnost – světlo světa spatřily „Japonsko-české inspirace“, nové CD Plzeňské filharmonie. Své požehnání mu dal plzeňský biskup Tomáš Holub, pozvání přijal i japonský velvyslanec Hideo Suzuki.

Na 18. ročníku prestižní mezinárodní konference věnované plazmovým technologiím a jejich aplikacím, kterou v polovině září hostil německý Erfurt, obdržel ocenění za svoji dlouholetou výzkumnou činnost plzeňský vědec prof. Jindřich Musil, ještě donedávna působící na katedře fyziky Fakulty aplikovaných věd (FAV) Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni. Evropský výbor pro plazmové a iontové povrchové inženýrství ho ocenil jako vůdčí vědeckou osobnost na poli vědeckém i technologickém v oblasti plazmového povrchového inženýrství.  

Po nepovedeném vstupu do nové sezóny zažívají hokejisté Plzně první úspěšný týden. Na domácí vítězství v západočeském derby dokázali svěřenci Petra Kořínka navázat i na severu Čech v utkání s Libercem, odkud si z posledních devíti návštěv odvezli jedinou výhru. To se ale dnes změnilo.

Brankář Viktorie Plzeň Jindřich Staněk se z reprezentačního srazu národního týmu vrátil zraněný a bude klubu chybět minimálně ve víkendovém duelu na Bohemians.

U Mělnice na Domažlicku proběhlo letos prosvětlení a úklid přírodně cenné lokality zvané Mělnický lesík, má ho na svědomí Český svaz ochránců přírody Libosváry. Na místě se pasou kozy, ovce a jaci. Mělnickým lesíkem se nazývá remíz v polích zhruba půl kilometru jihovýchodně od Mělnice, na severním úbočí vrchu Hřešín, k němuž zatím nevede cesta.

Hrob bývalého ředitele plzeňské městské knihovny v Plzni a jednoho z prvních držitelů Ceny města Plzně Miloslava Nohejla se stane čestným hrobem. S jeho prohlášením na návrh současné ředitelky Knihovny města Plzně Heleny Šlesingerové souhlasili radní města. Potvrdit to musí ještě zastupitelé.

Speciální poradenství pro Plzeňany v nouzi nebo ohrožené energetickou krizí, ztrátou bydlení, exekucemi či sociálním vyloučením nabídne od 1. října organizace Člověk v tísni ve spolupráci s městem Plzní. Číslo je 770 600 800, linka bude fungovat od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.

Ve středu odpoledne došlo na 151. kilometru dálnice D5 ve směru na Německo k dopravní nehodě. Tento jízdní směr je v úseku srážky osobního a nákladního vozidla zcela uzavřen.

Strana 1 z 15