Josef Krebs

Josef Krebs

Rada Karlovarského kraje na svém posledním květnovém zasedání schválila návrh rozdělení dotací na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů. Kvůli vysokému počtu žádostí došlo k navýšení původní alokace o 3,6 milionu korun, kraj tak ze svého rozpočtu vyčlení celkem 17,2 milionu korun.

Je zatím posledním novým článkem do tvořící se družiny Davida Bruka. Útočník Roman Přikryl se k A-týmu Energie připojil už v průběhu letní přípravy a na západě Čech si bude chtít vybojovat stále místo místo v extralize, kterou by si rád opět po dvou letech stabilně zahrál.

Dlouholetý kapitán Bílých Tygrů z Liberce Petr Jelínek se měl od příští sezóny stát hráčem hokejové PlzněSpojení HC Škoda Plzeň a Petr Jelínek ovšem skončilo ještě dříve než začalo. Zkušený útočník změnil své plány a nově bude zastávat funkci skauta pro zámořský elitní klub LA Kings.

Sobota 3. června bude patřit v Rokycanech pivu. Koná se šestý ročník Pivních slavností. Ty zaplní hlavní rokycanské Masarykovo náměstí. Kromě ochutnávek piv si užijí návštěvníci zábavné atrakce, a především je připraven od 11 až do 22 hodin hudební program. Stánky minipivovarů doplní stánky s nealkoholickými nápoji a chybět nebudou různé pochutiny.

Škoda Plzeň hlásí návrat svého odchovance. Dvouletou smlouvu s plzeňským klubem podepsal Petr Straka, který poslední dva ročníky odehrál v Litvínově.

S vědomím, že letošní ročník zakončí třetím místem, vstupovali Západočeši do posledního zápasu sezóny na pražské Letné. Utkání, které již o ničem nerozhodovalo, bylo symbolické zejména pro plzeňského trenéra Michala Bílka, pro něhož se jednalo o poslední duel na lavičce Viktorie. Plzeňané nakonec utkání ovládli zásluhou trefy Matěje Vydry 0:1.

V plzeňské katedrále sv. Bartoloměje se ve středu 24. května uskutečnilo poslední rozloučení s profesorem Zdeňkem Vostrackým, druhým rektorem Západočeské univerzity v Plzni, který zemřel v úterý 16. května ve věku 82 let.

Pět abonentních koncertních řad a k tomu mimořádnou koncertní řadu Historické reflexe a komorní řadu Kruh přátel hudby, to vše si v nové koncertní sezóně připravila Plzeňská filharmonie pro své posluchače. Nabitá dramaturgie, slavná jména i hudební tituly a novinky v podobě mecenášského klubu nebo studentského last minute „Na fildu za stovku“ cílí na všechny posluchačské generace. Šéfdirigentem zůstává Chuhei Iwasaki, předprodej abonentních vstupenek byl již zahájen.

Lukasz Wiese se stal v posledních sezónách neodmyslitelným pilířem týmu VK Karlovarsko. Teď se ale po více než čtyřech letech s českým sportovním publikem loučí a míří do Bukurešti. „Věřím v nový impuls, v nový cíl, je to velký klub s ambicemi,“ říká polský smečař před přestupem do Steauy Bukurešť.

Výčet hráčských posil hokejové Plzně pro nadcházející sezónu zdaleka nekončí. Další staronovou tváří, která znovu oblékne dres západočeského klubu, je plzeňský rodák Petr Straka. Třicetiletý útočník se do týmu indiánu vrací po dvou letech, které strávil v týmu HC VERVA Litvínov. 

Strana 1 z 98