Část dálnice D5 čeká rekonstrukce, co to znamená pro řidiče?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 27. květen 2021 06:56
Část dálnice D5 čeká rekonstrukce, co to znamená pro řidiče? ilustrační, pixabay

Kvůli rekonstrukci bude až do začátku září uzavřený šestikilometrový úsek dálnice D5 ve směru do Německa. Mezi 144. a 150. kilometrem bude svedena do levé části dálnice. Policisté očekávají hustější provoz a nevylučují tvorbu kolon.

"Celá pravá část dálnice D5 ve směru do Německa bude mezi 144. a 150. kilometrem uzavřená z důvodu rekonstrukce vozovky a vjezdu na parkoviště. Pro řidiče osobních i nákladních vozidel to v praxi znamená, že na 144. kilometru za čerpací stanicí MOL budou oba pravé jízdní pruhy svedeny do jednoho a v místě přejíždění do protisměru (do levé části dálnice) bude maximální rychlost snížená na 60 km/h. V levé části dálnice D5 pak povede doprava oběma směry – tedy jeden jízdní pruh bude určený ve směru do SRN a druhý ve směru na Prahu. Rychlost zde bude snížena na 80 km/h," potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

V důsledku uzavírky tohoto úseku nebude možné využívat parkoviště po levé ani po pravé straně dálnice D5 na dálničním hraničním přechodě Rozvadov. "Na parkovišti se nachází přibližně 300 – 400 parkovacích míst, a tak upozorňujeme řidiče nákladních vozidel, aby s touto komplikací počítali," podotkla.

V souvislosti s uzavřením celé pravé části dálnice D5 lze očekávat, že v místě uzavírky bude hustější provoz, není vyloučeno i to, že se budou tvořit kolony. Řidiči proto musí počítat s větší časovou dotací pro jejich cestu, než za běžných okolností. Pro odstavení nadměrných nákladů, které využívaly parkoviště na Rozvadově, je možné využít parkovací záliv na benzinové čerpací stanici Šlovice na 83 km dálnice D5. "V souvislosti s tím žádáme řidiče, aby v tomto úseku dbali zvýšené opatrnosti, řídili se pravidly silničního provozu a byli k sobě ohleduplní. Zabrání tak případným kolizím a dalšímu omezení provozu na dálnici," dodala Jiroušková.