Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Po dvou sezonách v červenomodrém dresu Viktorie Plzeň se středopolař Miroslav Kačer vrací na Slovensko. Příští sezonu stráví ve slovenské Fortuna lize, v níž bude hostovat v týmu Dunajské Stredy.

Zajímavé přátelské utkání v Dobřanech nabídl souboj fotbalistů Viktorie Plzeň se Slovanem Bratislava, tedy duel aktuálních mistrů Česka a Slovenska. Atraktivní podívaná dopadla lépe pro Západočechy, kteří díky dvěma gólům Tomáše Chorého a trefě Ondřeje Mihálika porazili svého soupeře 3:1.

Pořádně rušnou noc mají za sebou hasiči v Plzeňském kraji. Jednotky vyjížděly k více než 150 případům souvisejících s počasím. Nejvíce zasaženými oblastmi bylo Rokycansko a Nepomucko.

Osmnáct strážníků městské policie absolvovalo v tomto týdnu školení vodní záchrany. Kurz organizovala pod záštitou Městského obvodu Plzeň 3 v prostorách bazénu Sportovního klubu Radbuza v Kozinově ulici Vodní záchranná služba.

Plzeňské hospicové péči Domov chybí finanční prostředky na další pečovatelky. Poptávka po terénní odlehčovací službě je přitom v Plzeňském kraji obrovská.

Hodně atraktivní podívaná čeká na fanoušky fotbalu v úterý v Dobřanech. Na místním hřišti se v přípravném zápase utkají český a slovenský mistr, tedy Viktoria Plzeň a Slovan Bratislava. Duel má svůj výkop v 16:30.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu podvodu. Nyní mu za toto konání hrozí až osmileté vězení. Obviněný čtyřiatřicetiletého muž z Karlových Varů měl pod různými záminkami vylákat z několika osob finanční hotovost. A to za účelem oprav a následného prodeje osobních automobilů.

Ceny nájemního bydlení v posledních měsících výrazně rostou. Do již tak napjatého rozpočtu mnohých nájemců mohou zasáhnout i výdaje za nevyhnutelné opravy a úpravy v bytech. Údržba a opravy v nájemních bytech jsou ošetřeny jak v občanském zákoníku, tak ve speciálním vládním nařízení (nařízení vlády č. 308/2015 Sb.). Z § 2257 občanského zákoníku vyplývá, že pronajímatel je po dobu nájmu povinen udržovat byt a dům ve stavu způsobilém k užívání. Nájemce pak provádí a hradí pouze běžnou údržbu a drobné opravy související s užíváním bytu.

Elektromobilita zasáhla všechny segmenty cyklistiky. Dnes už není obtížné pořídit elektrokola horská, silniční, crossová a trekingová, stejně jako dětská. Jízdu na tomto dopravním prostředku je třeba se naučit kvůli odlišným jízdním vlastnostem a nepomůže ani to, že jste třeba v mládí jezdili na kole pravidelně.

Zhoršenou jakost vody má podle posledních dostupných informací v Plzeňském kraji biotop v Blovicích na jižním Plzeňsku a jezírko Košutka v Plzni. U obou uvádí Krajská hygienická stanice v Plzni, která kvalitu vody u vybraných koupališť průběžně sleduje, třetí stupeň z pětibodové škály kvůli zhoršeným mikrobiologickým ukazatelům. Naopak v biotopu v Dobřanech se kvalita vody zlepšila z třetího na první stupeň, informují hygienici. Ostatní koupaliště mají vodu dobrou. Na žádném ze sledovaných koupališť v kraji není podle hygieniků voda ke koupání nevhodná nebo nebezpečná.

Strana 1 z 805