Cestující v MHD ukradli peněženku, pak zkusili vybrat 115 tisíc. Poznáte trojici na fotce?

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 4. červen 2024 15:15
Cestující v MHD ukradli peněženku, pak zkusili vybrat 115 tisíc. Poznáte trojici na fotce? Zdroj: Policie ČR

Po trojici mladíků pátrají v souvislosti s krádeží peněženky policisté v Plzni. Pokusit se měli s bankovní kartou o výběry ve výši 115 tisíc korun.

Plzeňští policisté se zabývají případem krádeže peněženky, ke které došlo 6. března v autobuse MHD v centru Plzně. "Podle dosud zjištěných skutečností odcizil dosud neznámý pachatel poškozené ženě peněženku s platební kartou přímo z kabelky, kterou měla při sobě. S kartou se následně pokusil o několik výběrů z bankomatu a to nejen v Plzni, ale také v Praze. Celkem se pokusil vybrat 115 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté se případem nadále zabývají a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých jsou zachyceny osoby důležité pro trestní řízení.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.