Chci se zlepšovat a hrát o nejvyšší příčky, hlásí nová posila Karlovarska

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 30. květen 2024 13:14
Chci se zlepšovat a hrát o nejvyšší příčky, hlásí nová posila Karlovarska Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

Volejbalové Karlovarsko sahá při výběru posil i do řad české reprezentace. Kontrakt s předloňskými mistry podepsal blokař Petr Špulák, který se vrací do extraligy po ročním angažmá v německém Dürenu. "Slyšel jsem, že je ve Varech profesionální přístup po všech stránkách, a to je také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl jít právě do Karlovarska," prozradil vítěz Zlaté Evropské ligy.

Co vám dala sezona strávená v kvalitním bundesligovém klubu?
Jsem rád za takovou zkušenost, i když to nebyla úplně vydařená sezona. Poznal jsem nové lidi, kteří mi toho hodně předali, a věřím, že jsem se herně zase posunul o kus dopředu.

Co očekáváte od návratu do české extraligy?
Liga jde furt nahoru díky cizincům, tak doufám, že se budou hrát vyrovnané zápasy a bude se na ně dát koukat.

Proč jste se rozhodl právě pro Karlovarsko?
Vím, že se ve Varech chce hrát vždycky o ty nejvyšší příčky, a to chci i já. Je mi dvaadvacet, chci se stále posouvat dopředu a věřím, že v Karlovarsku tomu tak bude.

V čem je podle vás fungování karlovarského klubu jiné, než co jste zažil v Kladně nebo v Praze?
Zatím na to nedokážu úplně odpovědět, ale co jsem slyšel od kluků, tak je ve Varech profesionální přístup po všech stránkách. A to je také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl jít právě do Karlovarska.

Jaká by měla být vaše role v novém týmu?
To nedokážu říct. Bude tam hodně lidí se silným charakterem, kteří budou chtít byt lídry týmu. Takže teprve až kluky trochu poznám, budu vědět, jaká moje role v týmu bude.