Čtvrté západočeské derby letošní sezóny vyznělo lépe pro Energii

Od - pátek, 3. únor 2023 20:11
Čtvrté západočeské derby letošní sezóny vyznělo lépe pro Energii ilustrační. Foto: HC Energie Karlovy Vary

V rámci 44. kola hokejové Tipsport extraligy bylo na programu čtvrté západočeské derby v aktuálním ročníku. Vyrovnaný duel nakonec zvládli lépe hráči domácí Energie, když porazili plzeňskou Škodu 3:1. Utkání se neslo v duchu oranžové barvy, znovu se konal projekt "O Kapku lepší hokej", 4. února si totiž celý svět připomíná den boje proti rakovině.

V úvodu zápasu fauloval Baránek domácího Beránka, sám faulovaný hráč následně v početní výhodě vyzkoušel reflex Dominika Pavláta, ten střelu z levého kruhu vyrazil do bezpečí. Nedlouho poté napřáhl na modré čáře Havlín, jeho ostrou ránu zastavila dokonce až branková konstrukce. Škodovka zahrozila akcí, kterou táhl po levém křídle Adrián Holešinský, jeho pobídku ale před brankou nezasáhl Kodýtek, ani Blomstrand. V jedenácté minutě už se poprvé měnilo skóre, domácí Rachůnek nahodil kotouč od levého mantinelu, tam si ho našel David Gríger, který dokázal propasírovat puk do brány - 1:0.

Zkraje druhé periody mohla Energie zdvojnásobit svůj náskok, po střele Kohouta se o dorážku pokoušelo několik domácích hráčů, Pavlát ovšem odolal. Krátce na to si modrobílí zahráli nadějnou početní výhodu čtyři na tři, nebezpečně pálil Marek Baránek, Lukešovi puk propadl mezi betony, brankovou čáru ale nepřekročil. Do černého nemířil ani kapitán plzeňského týmu Jan Schleiss, který svou ostrou střelu z levého kruhu poslal jen do bližší tyče. Když už to vypadalo, že v prostředním dějství branka nepadne, udeřili ddomácí. Tomáš Havlín se dostal za záda plzeňských obránců, domácí obránce zkusil kličku do bekhendu a na jeho pokus Pavlát nedosáhl. Před závěrečnou třetinou tak Plzeň ztrácela na svého soupeře již dvě branky.

Na startu třetí třetiny pálil Tomáš Havlín, jeho přízemní ránu ale vykopl Pavlát svým betonem. Poté unikal zcela sám na plzeňského brankáře Jiří Černoch, ani on ovšem na maskovaného muže indiánů nevyzrál. A tak přišel pro Vary trest. Martin Beránek napřáhl z vrcholu pravého kruhu a jeho prudký švih zapadl přesně k tyči - 2:1. Beránek tak při svém prvním startu za indiány hned zapsal premiérovou trefu. Plzeň následně mohla před zraky více něž pěti tisícovek diváků srovnat, přesilovou hru ale nevyužila. Na domácí straně zase zahrozil Vít Jisktra, z levého kruhu ale minul zařízení. Z rychlého brejku pálil od modré čáry Michal Houdek, jeho rána nicméně orazítkovala jen zadní mantinel. V závěru to Škoda zkusila při hře bez brankáře, vyrovnat se hostům ovšem nepovedlo. Naopak prázdnou bránu trefil Martin Kohout, který pečetil vítězství Karlových Varů 3:1.