David Šlouf: Město pomáhá domácnostem i firmám

Zveřejněno v Politika
Od - úterý, 6. září 2022 07:30
David Šlouf: Město pomáhá domácnostem i firmám Zdroj: SPOLU

Jinde se zdražuje, ale Plzeň je opět jiná. Koalice SPOLU slíbila Plzeňanům už před prázdninami, že v dnešní nelehké situaci bude jejím hlavním programovým bodem udržení cen energií ve městě na přijatelné úrovni. Ve středu oznámené rozhodnutí, že ceny tepla z Plzeňské teplárenské zůstanou pro rok 2023 stejné jako letos, je dalším důkazem, že to myslí opravdu vážně. Plzeň bude mít díky tomu i nadále nejlevnější teplo v republice. Navíc se totéž podařilo i s cenou vody a stočného, takže Plzeňané dostali od vedení města hned několik dobrých zpráv.

Nejlevnější teplo bez zdražení

„Víme, že teď musí Plzeň držet spolu, a proto jsme ve vedení města udělali všechno pro to, aby ceny energií a služeb poskytovaných městskými podniky zůstaly bez zdražení. Chceme tím pomoci občanům Plzně, kteří nyní v mnoha oblastech čelí stoupajícím cenám. Město Plzeň jim další starosti přidělávat nebude,“ vysvětlil úspěšnou strategii SPOLU ve vedení města jeho primátor Pavel Šindelář.

SPOLU Plzen Inzerce 278x113mm nahledKonkrétní pomoc v těžkých časech

„Plzeň je silné město a musí svým obyvatelům v této těžké době pomoct překonat krizový rok 2023. Již v první polovině roku 2022 jsme rozhodli, že nedojde ke zdražení nájmů obecních bytů ani předplatného pro městskou hromadnou dopravu. Rozpočet města na rozdíl od rozpočtu domácností toto zatížení zvládne bez omezení investic,“ doplnil ekonomický náměstek plzeňského primátora a lídr koalice SPOLU pro nadcházející komunální volby David Šlouf. Nezdražení tepla a vody navíc pomůže i plzeňským firmám, protože nezatíží jejich rozpočty. To je důležité i z hlediska zaměstnanosti, protože pozitivní dopad se v největší míře projeví u největších zaměstnavatelů v Plzni a jejím okolí.

Není čas na experimenty

Postup města Plzně s cenou tepla i dalších městských služeb opět potvrdil, že i bez populismu je možné občanům konkrétně pomoci. Předpokládá to ale zkušenost s řízením města a vůli dělat věci systematicky. Ani jedno politikům SPOLU v Plzni, které vede do voleb David Šlouf, nechybí, a proto teď určitě není čas na experimenty a podporu těch, kteří jen slibují, ale lidem na rozdíl od současného vedení města reálně pomoci nedokáží.

PR