Den s technikou nabídne ukázky záchranného systému, seskok parašutistů i průlety letadel

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 22. srpen 2023 17:55
Den s technikou nabídne ukázky záchranného systému, seskok parašutistů i průlety letadel Zdroj: Muzeum na demarkační linii

Průlety letadel, ukázky zásahů záchranných složek, ale i diskuze, výstavu či soutěže pro děti nabídne v sobotu 26. srpna od 12 hodin Den s technikou, který připravilo město Rokycany v areálu Muzea na demarkační linii.

„Program zahájí soutěže pro děti, živé diskuse u techniky, výstava vozidel Veřejné bezpečnosti.  Ve 13 hodin zahájí dynamickou část programu překvapení ze vzduchu, průlety letadel. Připraveny jsou ukázkové jízdy techniky, dynamické a statické ukázky činnosti integrovaného záchranného systému, defilé vozů ČSLA, Veřejné bezpečnosti a legendárních vozů PV3S různých nástaveb. Celou dynamickou částí programu se bude prolínat speciální interaktivní soutěž pro děti motivovaná filmem Copak je to za vojáka,“ uvedla Radka Vávrová z Vojenského muzea na demarkační linii. Pro dětské návštěvníky je připravena řada soutěží. Vstup od 11 hodin je zdarma, parkovné činí 100 korun za auto.

Muzeum na demarkační linii je největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Nachází se na okraji Rokycan v bývalých kasárnách raketového pluku. Otevřeno je o letních prázdninách denně. V muzeu naleznou návštěvníci na 190 kusů vojenské plně pojízdné techniky.