Den vědy a techniky proběhne na plzeňském náměstí už tento pátek

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 7. září 2022 09:00
Den vědy a techniky proběhne na plzeňském náměstí už tento pátek Ilustrační foto: visitplzen.eu

Hudební a divadelní projekt v centru města střídá věda. Den vědy a techniky proběhne už tento pátek 9. září na náměstí Republiky. Vědecký koncert bude obsahovat více než 30 expozic, které připravila Západočeská univerzita v Plzni. Vstup na tuto akci je zcela zdarma.

Že věda může být i zábava se můžete přesvědčit na vlastní oči a uši v pátek mezi 9 a 18 hodinou před katedrálu sv. Bartoloměje. Těšit se můžete například na simulátor padákového kluzáku, uvidíte, k čemu je v horkých dnech dobré tzv. chytré okno, nebo jak fungují elastické stroje a roboti ovládané pomocí magnetického pole. Čekají na vás termokamery, virtuální realita, trenažér studentské formule, ale i repliky pravěkých nástrojů, zajímavé šifry a mnoho dalšího.

Tato výstava promění plzeňské náměstí doslova ve vědeckou laboratoř. Setkáte se spoustou zajímavých experimentů, které vycházejí z našeho běžného života, i s pokusy, které jinde neuvidíte. Mnoho věcí si navíc můžete vyzkoušet na vlastní kůži. A co víc? Budete si hrát, závodit, soutěžit a přesvědčíte se, že věda je opravdu pro každého. Vezměte celou rodinu, děti i přátele s sebou.