Divadlo Pluto vstupuje do nové sezony muzikálem My Fair Lady  

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 10. září 2022 07:00

Po necelých třech letech se na jeviště Divadla Pluto vrací úspěšný americký muzikál My Fair Lady. V pondělí 12. září tak po rodičovské dovolené v hlavní roli Lízy Doolittelové opět zazáří Kamila Kikinčuková, která společně s Radkem Zimou coby profesorem Higginsem tvoří základní pilíř celého představení.

„Nedovedu si představit, že plnohodnotně zkouším a hraju se dvěma dětmi. Takže využívám možnosti být na mateřské dovolené a troufla jsem si vzít My Fair Lady v Plutu a jedno představení v Ypsilonce v Praze, ale víc opravdu zatím nechci,“ svěřuje se Kamila Kikinčuková a dodává: „Zastávám heslo, že děti jsou malé jen jednou a nic mi ten čas s nimi nenahradí.“

V nové sezoně se vrací i další oblíbené inscenace, jako například komedie Blbec k večeři s Pavlem Kikinčukem a Danielem Rousem, detektivní komedie Splašené nůžky nebo Horníčkův Slaměný klobouk. V listopadu se v Plutu chystá již 11. ročník minifestivalu Hezky česky, který navštíví řada zajímavých hostů, jimiž jsou například Iva Pazderková, Jan Čenský nebo Daniel Hůlka.

Zásadní změnou nové sezony je v Plutu změna cen vstupenek. Do konce června v divadle platilo jednotné vstupné, od září jsou ceny stupňované podle toho, u jakého stolu divák sedí a jak blízko hlediště se právě nachází. „Věříme, že tato změna přispěje k většímu komfortu a variabilitě a to i s ohledem na peněženky našich diváků vzhledem ke stále se zvyšujícím životním nákladům,“ vysvětluje principálka Divadla Pluto Jindřiška Kikinčuková.