Od - sobota, 24. červen 2023 14:01
Dlouho trápení, ale nakonec výhra. Fotbalisté Plzně dvěma góly v závěru zlomili Duklu Praha Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně vyhráli také druhý přípravný zápas na novou sezonu. Třetí tým uplynulého ročníku nejvyšší soutěže porazil druholigovou Duklu Praha 2:0 a navázal na středeční drtivé vítězství 14:2 v Kolovči. Západočeši se přitom dlouho trápili, jejich střeleckou nemohoucnost ukončil až v 81. minutě Jhon Mosquera. V poslední minutě pak pečetil výhru Viktorie Rafiu Durosinmi.

První obrovská šance Viktorie přišla ve 28. minutě. Čtveřice viktoriánů vyrazila do rychlého protiútoku po rohovém kopu Dukly. Střelu Cadua ale vyrazil brankář Filip Rada. Do další velké šance se o chvíli později dostal Tomáš Chorý po centru ze strany, ten ale svou ránu nedokázal poslat mezi tři tyče. První poločas branku nakonec branku nepřinesl.

Druhý poločas přinesl první šanci v 58. minutě. Hosté se sice dostali ke střele, ale brankář Staněk míč vyrazil. V 73. minutě po centru Jhona Mosquery poslal hlavičkou míč Rafiu Durosinmi na Jana Klimenta, který volejem vystřelil nad branku. Deset minut před koncem červenomodří prolomili střeleckou smůlu. Svou hlavičkou zařídil vedení Viktorie Jhon Mosquera. V samém závěru ještě upravil skóre zápasu přesnou hlavičkou Rafiu Durosinmi.