Dobrá zpráva pro milovníky zimních sportů. Podmínky na horách se před prázdninami zlepšily!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 2. únor 2023 14:33
Dobrá zpráva pro milovníky zimních sportů. Podmínky na horách se před prázdninami zlepšily! ilustrační. Zdroj: Ski areál Špičák

Podmínky pro zimní sporty v Plzeňském kraji se díky chladnému počasí a novému sněhu zlepšily. Před pololetními a jarními prázdninami je v regionu v provozu většina lyžařských areálů. Na své si po delší době přijdou i běžkaři.

Na šumavském Špičáku případlo přes noc na čtvrtek 15 centimetrů prašanu a sněhové podmínky opět pomohly otevřít další kompletní sjezdovky či jejich úseky. Na první turnusy jarních prázdnin je tak největší areál Železnorudska Ski&Bike Špičák nachystán s o hodně vylepšenou nabídkou, než tomu bylo v předchozích dnech. Na sjezdovkách leží minimálně 45 centimetrová upravená vrstva sněhu, místy dosahující už i přes jeden metr. „Od pátku 3. února se bude lyžovat už na celé jedničce Turistické (1805 m) a trojce Slalomové (1405 m). Na dvojce U Zalomeného nám chybí už jen horní úsek s nejstrmější částí, ale ten se dá objet. Na Spodní Šanci pak v sobotu nabídneme už i měřený slalom, který si užívají hlavně děti,“ potvrdil ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Už dříve byl v provozu zhruba dvousetmetrový úsek s vlekem u hlavního parkoviště, sjezdovky s vleky pod hotelem Sirotek a dětské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Hanička. Večerní lyžování se koná každou středu, pátek a sobotu od 18:30 na Spodní Šanci. Celý tento týden se lyžovalo absolutně bez front na lanovku či další vleky.

V Železné Rudě jsou v provozu všechny areály, které stále rozšiřují nabídku upravených sjezdovek. Kromě Špičáku se lyžuje i v areálu Nad Nádražím a na Belvederu, na Samotách, v provozu je také Alpalouka, Weissova louka či Goldhof. Jezdí také lanovka na Pancíř, vlek na Pancíř zatím ne. Kromě Železné Rudy jsou otevřené rovněž areály v Nýrsku a v Kašperských Horách.

Na své si přijdou i běžkaři. Díky novému sněhu se začaly stopy upravovat na Železnorudsku, v okolí Modravy, Prášil či Horské Kvildy. Tento týden se projely například okruhy Pošťák, Můstecký a Grádelský okruh, Dálnice, Polomský okruh, trať Belveder – Hofmanky či Gerlova Huť – Hofmanky. Rolbaři upravili také další okruhy v kraji, například šestnáctikilometrovou trasu Modrava – Březník – Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Modravský most – Modrava. V pátek se bude projíždět znovu, všechny další trasy v okolí Modravy se upraví v sobotu ráno. V Prášilech v pátek ráno upraví úsek Prášily – Velký Bor – Nová Studnice – Slunečná – Prášily, okruh Gsenget a úsek Prášily – Skelná a v sobotu ráno okruhy Poledník a Laka. Na Horské Kvildě vyjela dnes rolba na všechny trasy v okolí obce směrem do Kvildy, na Zhůří či na Filipovu Huť.