Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 3. září 2022 20:32
Dokážeme vyhrávat i zápasy, kdy jsme pod tlakem, kvituje Bílek po Liberci. Viktoria ale přišla o svoji oporu! Foto: FCVP

Byli pod tlakem, nakonec ale i díky opět výbornému Jindřichu Staňkovi odváželi fotbalisté Viktorie Plzeň z horké liberecké půdy tři body za výhru 1:0. "Dokážeme vyhrávat zápasy, jako byl ten dnešní, kdy jsme byli pod velkým tlakem, ale odpovědnou defenzivou jsme to zvládli," prohlásil po zápase kouč Michal Bílek. Tomu ale přidělává starost zdravotní stav hráčů. Po Janu Klimentovi je na delší dobu mimo hru i Jan Kopic, který si natrhl ve středečním zápase se Slováckem sval.

Neprohráli jste v lize už osmadvacetkrát v řadě. Co to pro vás znamená?
Abych pravdu řekl, ta jsem to v kabině vůbec neslyšel, takže to moc neprožíváme. Na druhou stranu je bezvadné, že takovou sérii držíme. V naší lize ji není jednoduché natáhnout na dvacet osm utkání. Vážíme si toho a do každého dalšího zápasu jdeme s tím, že ji chceme prodloužit.

V Liberci to ale bylo hodně těžké. Souhlasíte?
My jsme poctivě bránili, odpracovali jsme to do defenzivy. Samozřejmě, držení míče nebylo ve druhé půli na takové úrovni, takové to zklidnění hry by od nás mělo být lepší. Ale tady nebude jednoduché vyhrávat, Slovan hraje opravdu velmi dobře. V prvních dvaceti minutách Liberec dobře kombinoval, párkrát se dostal za naši obranu. Ale pak jsme byli aktivnější my, nastřelili jsme břevno, vyústilo to v naši branku. Myslím, že tým pořád ukazuje velkou sílu. Dokážeme vyhrávat zápasy, jako byl ten dnešní, kdy jsme byli pod velkým tlakem, ale odpovědnou defenzivou jsme to zvládli.

V základní sestavě jste provedl opět změny..
Hráči jsou smíření s tím, že jdou zápasy rychle po sobě, proto jsou všichni v kádru v pozoru. Nikdo neví, na koho to může přijít v tom dalším utkání. Všichni čekají na šanci a pak záleží na nich, jestli ji chytnou, nebo ne. Tentokrát to bylo dobré.

Poprvé se od úvodní minuty podíval do zápasu Aleš Čermák, který byl vlastně už na odchodu z klubu. Proč?
Nechali jsme odpočívat Pavla Buchu, který toho odehrál spoustu. Ve druhé půli měl zdravotní potíže Lukáš Kalvach, měl toho dost. Čermus to, myslím, zvládl dobře. Ale ono je to tak vlastně vždycky, když to vyrotujeme, uděláme nějaké změny a kluci naskočí po delší době. Vyskočí na vlnu, což je dobře.

Netradičně na pravém křídle nastoupil Jan Sýkora. Jak je na tom Jan Kopic, který tento post tradičně zastává?
Honza má natržený stehenní sval, takže to bude tak na čtyři týdny. U Sykyho je výhoda, že může nastoupit jako levý obránce a vlastně na všech pozicích v ofenzivě. Myslím, že už je smířený s tím, že bude hrát tam, kde ho tým potřebuje.