Dokonalý obrat! Hokejisté Plzně otočili ztracený zápas na jihu Čech

Od - pátek, 20. leden 2023 20:30
Dokonalý obrat! Hokejisté Plzně otočili ztracený zápas na jihu Čech FOTO: Petr Tibitanzl

Plzeňští hokejisté zahájili sérii tří venkovních zápasů v Českých Budějovicích. Utkání na jihu Čech nabídlo strhující závěr, ve kterém dokázali Západočeši otočit nepříznivý vývoj utkání z 3:1 na 3:4. Druhý bod indiánům v prodloužení vystřelil Petr Zámorský, který zároveň dokonal velký obrat svého týmu.

Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Jako první zahrozil Petr Kodýtek, zařízení ale netrefil. Nedlouho poté se ale již poprvé měnilo skóre. Adam Jíříček z vlastní třetiny našel rozjetého Ludwiga Blomstranda, který z levého kruhu vykouzlil fantastickou ránu ke vzdálenější tyči - 0:1.

Za domácí vyzkoušel pozornost Miroslava Svobody Milan Gulaš, kapitán Motoru na hostujícího gólmana nicméně nevyzrál. Stejně tak tomu bylo v případě dalšího explzeňského hráče, v početní výhodě našel Vráblík jen připravenou rukavici Miroslava Svobody. Z následné akce se Motor ale vyrovnání přeci jen dočkal. Hanzl našel mezi kruhy volného Jakuba Valského, který střelou k pravé tyči srovnal. Po první třetině tak platil nerozhodný stav.

Do druhé periody vstoupili lépe domácí hráči. Střelu Stuarta Percyho z ostrého úhlu si nešťastně srazil bruslí do své branky Michal Houdek - 2:1. O minutu později mohl přidat další zásah Milan Gulaš, do jeho tvrdé rány ale obětavě skočil stále šestnáctiletý Adam Jiříček. V polovině duelu si kotouč navedl na bekhend Jan Schleiss, jeho ránu ale domácí obránce nadzvedl nad branku. Štěstí naopak měli domácí, vteřinu před odchodem do šaten se prosadil z dorážky Michal Vondrka. Po čtyřiceti minutách tak Škoda ztrácela na svého soupeře již dva přesné zásahy.

Na startu poslední dvacetiminutovky se snažil zkorigovat nepříznivé skóre Jakub Pour, hráz těl ovšem neprostřelil. Jan Schleiss si vedl o poznání lépe. Plzeňský kapitán udělal krátce za modrou čárou kličku do středu a rychlým švihem vykřesal naději na zvrat v utkání - 3:2. Vstřelená branka indiány evidentně povzbudila, vyrovnání měl na hokejce Filip Suchý, jeho rána z levého kruhu nakonec ale přece jen Strmeň zastavil. V závěru to hosté zkusili při hře bez brankáře, kotouč se přívětivě odrazil na osu hřiště Petru Kodýtkovi, který to nemohl trefit lépe a zápas poslal do prodloužení.

Po minutě odehraného času píchl Valský Svobodu, což se pochopitelně nelíbilo plzeňský hráčům. Výsledkem toho byla přesilová hra pro Škodovku, navíc po odvolání Svobody hrála Plzeň pět na tři. A stejně jako proti Mladé Boleslavi tuhle výhodu zužitkovala. Bonusový druhý bod trefil skvělou ránou od modré čáry Petr Zámorský.