Dostali jsme velké varování, přiznal po ztrátě v Teplicích kouč Bílek

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 31. červenec 2022 10:22
Dostali jsme velké varování, přiznal po ztrátě v Teplicích kouč Bílek Foto: FCVP

Pořádné vystřízlivění z euforie pramenící z postupu do třetího předkola Ligy mistrů zažili fotbalisté Plzně hned na úvod české nejvyšší soutěže. Západočeši nakonec po divokém průběhu odváželi z Teplic jen bod za remízu 2:2. "Pro diváky to byl určitě atraktivní zápas, asi se to líbilo. Na můj vkus jsme měli poměrně dost okének v defenzivě, je to pro nás varování. V minulé sezoně jsme dostali nejméně gólů v lize a teď na to potřebujeme navázat, v defenzivě musíme být pevnější," hodnotil kouč Viktorie Michal Bílek.

Teplice byly v zápase velkým outsiderem. Nepřekvapily vás?
Je pravda, že hlavně v první půli jsme měli hodně ztrát, soupeř byl pohyblivější a aktivnější. Měl sice několik nováčků, které jsme neznali, ale všichni hráli velmi dobře. Ve druhé půli se to otočilo a měli jsme několik příležitostí, ovšem stačilo to jen na bod.

Pokud tohle měla být generálka na úterní utkání s Tiraspolem, asi nebyla úplně povedená, že?
Ano. Uznávám, že první poločas byl velmi špatný, nechali jsme soupeři hodně prostoru. Do druhé půle jsme přeskupili řady, záložníka Sýkoru jsme stáhli na levého obránce a přidali druhého útočníka Chorého. Škoda rychlého gólu, kdy Teplice odskočily na 2:0.

Pak jste se ale začali více prosazovat a nakonec vyrovnali..
Vytvořili jsme si obrovský tlak a spoustu šancí. Na hráčích bylo vidět, že to chtějí otočit. Je skvělé, že jsme na konci přestáli penaltu, brankář Staněk to naštěstí pro nás vyřešil super. A pak jsme ještě v posledních sekundách měli stoprocentní šanci… Tak jako ve druhém poločase musíme příště hrát celých 90 minut.

Už po poločase jste sáhl ke střídání. Nebyly v tom zdravotní důvody?
Jak jsem zmiňoval, chtěli jsme po první půli udělat změny. Nahoru šli Chorý s Mosquerou – a střídání padlo na Holase (obránce Libora Holíka) a Vencu Pilaře. A ne, nebyly v tom zdravotní důvody.

Jak jste viděl hektický závěr, kdy proti vám rozhodčí v 94. minutě nařídil penaltu?
Seběhlo se to rychle, ale zaplaťpánbůh to dobře dopadlo. Za chvíli přišel centr do vápna na Dediče a obrovská šance, nakonec jsme mohli získat tři body.

Je dobře, že jste si vybrali slabší chvíle v prvním kole ligy a ne třeba v úterý v Tiraspolu?
Tohle nikdy není dobře. Pokud chceme být úspěšní, musíme v dalších zápasech hrát jako ve druhé půli v Teplicích.