Drtivá výhra v přípravě. Viktoria Plzeň si zastřílela proti Karlovým Varům

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 22. červen 2022 18:37
Drtivá výhra v přípravě. Viktoria Plzeň si zastřílela proti Karlovým Varům Foto: FCVP

Druhou výhru ve druhém přípravném zápase si připsali na konto fotbalisté mistrovské Viktorie Plzeň. Viktoriáni v zápase hraném v Touškově porazili Karlovy Vary 9:0. V prvním poločase skóre otevřel Jan Kliment a na jeho zásah navázal Cadu. Ve druhé půli už se rozjela kanonáda Plzně. Nejprve se prosadil Filip Čihák a nedlouho poté krátce po sobě Ondřej Mihálik s Tomášem Chorým. Šestou branku poté vstřelil Jhon Mosquera a sedmou o dvě minuty později Radim Řezník. Své druhé branky poté ještě přidali Tomáš Chorý s Jhonem Mosquerou.

Na první branku diváci nečekali dlouho, už po dvou minutách hry se do samostatného úniku dostal Jan Kliment a svou šanci vyřešil s přehledem přesnou střelou k tyči. Viktoriáni pak postupně nabírali na aktivitě a často si vytvářeli střelecké příležitosti. Většina jejich pokusů ale končila nad či vedle Gembického branky. Ofenzivní akce Viktorie pak šly často přes levou lajnu tvořenou tandemem Holík-Pilař, zejména druhý jmenovaný svými průniky dával obraně Varů zabrat a hned několikrát ohrozil jejich branku. Postupně se do hry čím dál víc dostávala nejčerstvější posila Cadu, jenž si na podhrotu velice často říkal o balón. A nakonec to byl právě on, kdo si ve 27. minutě připsal druhou branku zápasu. Nejprve jeho zakončení z bezprostřední blízkosti výborně vychytal brankář hostů, ale ten míč vyrazil pouze ke Kopicovi, jenž ho vrátil před branku a napodruhé se už 24letý Brazilec placírkou z malého vápna nemýlil. Následné střelecké pokusy Plzeňanů se neujaly a tak se do kabin šlo za stavu 2:0.

I druhé dějství začalo brzkou brankou. Už po čtyřech minutách ji po pěkně zakrouceném centru Trusy z pravé strany hlavou vstřelil Filip Čihák. A o chvílí později byl 22letý stoper znovu v akci, tentokrát ale na druhé straně, kde z branky vykopával ojedinělou šanci hostů. V 65. minutě přišel gól s pořadovým číslem 4, o který se postaralo duo Mosquera-Mihálik, kdy první přesně centroval z levé strany a druhý zakončoval hlavou. Jen dvě minuty uplynuly a skóre se měnilo popáté, tentokrát se o přihrávku před branku postaral Řezník a o zakončení zblízka Chorý, na něhož záhy navázal Mosquera dorážkou do prázdné. Následně se Radim Řezník z nahrávače přeměnil ve střelce a svým doklepnutím z oblasti pokutového puntíku navýšil už na 7:0. Čtvrt hodiny před koncem zápasu nájezd na gólmana Slavie Matej Trusa vyřešil nezištnou přihrávkou na Mosquery, jenž už to pak měl snadné. Na konečných 9:0 střelou zpoza vápna navýšil svou druhou trefou Tomáš Chorý.