Druhá prohra v řadě. Indiáni doma padli s Mountfieldem

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 6. leden 2022 20:05
Druhá prohra v řadě. Indiáni doma padli s Mountfieldem ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté nestačili ve 39. kole extraligy na domácím ledě na Mountfield HK a prohráli 2:3. Indiáni přitom po gólu Schleisse vedli, pak ještě dokázali zásluhou Mertla vyrovnat, rozhodující trefu ale vstřelili hosté.

Plzeň začala zápas aktivně a už ve třetí minutě byla blízko úvodní trefy. Marcelova dorážka ale skončila pouze na tyči. Na první gól se tak nakonec čekalo až do 9. minuty. Krásnou kombinaci sehráli Kodýtek, Musil a do prázdné branky zakončující Jan Schleiss. S Mountfieldem navíc mohlo být daleko hůř. V následné přesilové hře Východočechy dvakrát zachránila branková konstrukce. Nejprve ji napálil Bulíř, jen pár sekund poté i Martin Lang. Západočeši své šance nevyužili, a tak přišel trest. 14 vteřin před koncem se dorážkou prosadil Orsava.

Na začátku druhé části nevyužili domácí přesilovku a ve 25. minutě Hradec obrátil vývoj zápasu. Přečíslení zakončil Kevin Klíma střelou do prázdné branky. Pak indiáni přežili kritické chvíle při početní výhodě hostů, Mertl naskočil z trestné lavice do brejku, a ač osekáván, parádním blafákem nedal Lukešovi šanci. Ve 35. minutě dorazil puk za brankovou čáru po drtivém tlaku v přesilovce Thorell, jenže rozhodčí gól po poradě s kolegou u videa neuznal kvůli předchozí přihrávce rukou. Za další tři minuty se nechal za vlastní brankou obrat Kvasnička a osamocený Jergl nedal Svobodovi šanci.

Ve třetí třetině Škodovka marně dobývala obranu Hradce, ve 49. minutě se ale přecijen podařilo ujet do brejku dvojici Schleiss, Musil. Lukešova lapačka ale Východočechy zachránila od jisté branky. Jinou příležitost už si ale Západočeši nedokázali vytvořit a Lukeš tak poměrně bez problému uhájil cenné hradecké vítězství.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Bylo to rychlé, bojovné utkání. Měli jsme dobrou první třetinu, bohužel fatální chybou jsme se o vedení připravili. Chyba před třetí brankou se také často nevidí. Když jim to takhle na podnose nabídneme, tak to využijí. Přesilovky jsme nehráli špatně, chyběla přesnější střela, někdy i štěstí."