Druhé vítězství v řadě! Plzeň si veze z pod Ještědu dva body

Od - čtvrtek, 29. září 2022 20:42
Druhé vítězství v řadě! Plzeň si veze z pod Ještědu dva body foto: HC Škoda Plzeň

Po nepovedeném vstupu do nové sezóny zažívají hokejisté Plzně první úspěšný týden. Na domácí vítězství v západočeském derby dokázali svěřenci Petra Kořínka navázat i na severu Čech v utkání s Libercem, odkud si z posledních devíti návštěv odvezli jedinou výhru. To se ale dnes změnilo.

Krátce po polovině úvodního dějství se vedení jako první ujali hokejisté Plzně, když Petr Kodýtek nejprve z mezikruží neuspěl, ale poté naservíroval kotouč na modrou čáru Petru Zámorskému, jehož střela zapadla přesně do levého horního rohu. Liberec se vzápětí pokoušel o vyrovnání, nicméně střela Faška-Rudáše z pravého kruhu jen těsně minula branku. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda o jednu branku.

Zkraje druhé části putovala Plzeň dvakrát po sobě na trestnou lavici a Liberec měl velkou příležitost na vyrovnání, kterou však nezužitkoval. A tak platilo známe sportovní pořekadlo: nedáš - dostaneš. Ve středním pásmu si vzal kotouč Tomáš Mertl a jeho následná střela přes obránce skončila až v brance. Korigovat skóre se vzápětí pokoušel Michael Frolík, Miroslav Svoboda však jeho ránu reflexně vykopl levým betonem. Liberec postupně začínal více zatápět pod kotlem, po nahození Balinskise vypukla v plzeňském brankovišti velká mela, skóre ale zůstalo stejné.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Ludwig Blomstrand, který se z úhlu řítil sám na Kváču, forvard indiánů ale domácího brankáře neprostřelil. Nedlouho poté šla Škodovka podruhé v zápase do tří a tentokrát nabídnutou situaci již Liberec využil. Na pravý kruh dostal kotouč Michal Bulíř, domácí kapitán nejprve váhal, následně ale vyslal na Svobodu rychlou střelu, která prošla Svobodovi nad betonem do sítě. V 54. minutě Bílí Tygři přece jen srovnali s Plzní krok. Svoboda pouze vyrazil ránu Vlacha a z mezikruží poté doklepl do sítě puk Oscar Flynn. V závěru mohla obě mužstva rozhodnout, nicméně žádná branka již nepadla, a utkání tak muselo do prodloužení.

Hra ve třech ale nakonec trvala pouhých 35 vteřin. Petr Zámorský si vzal kotouč pod svá bedra, se kterým si najel až před gólmana a prostřelil jej mezi betony. Škoda Plzeň tak bere druhou výhru v řadě, Bílé Tygry porazila 3:2 po prodloužení.

zdroj: HC Škoda Plzeň