Fantastický zákrok nebo gól? Nevěřil jsem, že ho uznají, přiznával Indrák

Od - sobota, 4. listopad 2023 13:52
Fantastický zákrok nebo gól? Nevěřil jsem, že ho uznají, přiznával Indrák Foto: HC Škoda Plzeň

Byl ho plný led, měl spoustu šancí, jenže gól nepřicházel. V 55. minutě proti Miroslavu Indrákovi tygřím skokem zasáhl Dominik Frodl a plzeňský forvard jen nevěřícně zůstal sedět v rohu. Pak se ale rozhodčí jeli přesvědčit k videu, které ukázalo, že měl gólman Energie lapačku s pukem těsně za brankovou čarou. "Nevěřil jsem, že ho uznají," přiznával plzeňský střelec, jehož trefa znamenala srovnání na 2:2. Z vítězství 3:2 v prodloužení se ale nakonec radovali Karlovarští.

Jak jste viděl onu situaci z 55. minuty? Věřil jste, že rozhodčí gól uznají?
Vůbec jsem nevěřil, že to bude gól. Bylo to navíc strašně rychlé. Dominik to skvěle chytil, z mého pohledu to bylo před čárou. Pak videorozhodčí řekl rozhodčím, ať se jdou podívat a po konzultaci u videa to nakonec byl gól. Ale jak říkám, já tomu nevěřil.

Už předtím jste měl několik šancí. Dá se říci, která vás nejvíce mrzí?
Asi si nejvíc vyčítám tu akci ze druhé třetiny. Tam jsem měl před sebou skoro prázdnou bránu, Dominik Frodl to nakonec dokázal na poslední chvíli vykopnout špičkou svého betonu.

Vypadá to, že vám hodně prospěl přesun na post centra, že?
Musím říct, že mi nová role docela sedla, až jsem z toho byl překvapený. Cítím se tam celkem komfortně. Dříve jsem tam pouze zaskakoval, teď už tam hraju stabilně a i šancí jsem měl mraky. Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo, jen škoda, že jsme nevyhráli.

Sice jste prohráli, ale už je přecijen poznat, že jste se po bídném startu sezóny zvedli..
Bylo to těžké utkání, Vary jsou kvalitní mužstvo, navíc jim skvěle dneska zachytal brankář. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme se do zápasu dokázali vrátit, nic jsme určitě nezabalili. Ukazuje se naše nějaká vnitřní síla, jelikož to není poprvé, kdy jsme se takto dokázali zpátky dotáhnout. Je na čem stavět a od čeho se odrazit do dalších zápasů. Každý bod v tabulce se počítá. Po zápase v Budějovicích jsme si k utkání něco řekli a jsem rád, že dnešní výkon byl diametrálně odlišný, přestože jsme nevyhráli. Troufám si říci, že náš herní projev byl minimálně o padesát procent lepší.