Od - neděle, 29. září 2024 17:26
Po euforii z Frankfurtu vystřízlivění. Plzeň ztratila dva body s Mladou Boleslaví Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně remizovali v 10. kole Chance ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Západočechy poslal do vedení Adu, vyrovnání zařídil Ladra. Oba týmy dohrávaly zápas o deseti, když nejprve putoval na začátku druhé půle pod sprchy hostující Donát a v 85. minutě i plzeňský Červ.

Plzeňský kouč Koubek udělal oproti čtvrtečnímu duelu ve Frankfurtu tři změny. Na hřiště se po delší době dostal Tom Slončík, do základní jedenáctky se vrátil Jan Kopic a v útoku pak od první minuty nastoupil místo Vydry Daniel Vašulín. První zajímavou akci předvedli Západočeši ve čtvrté minutě, zakončení Šulce z úhlu ale Trmal za záda nepustil. Viktoria měla více ze hry, ale obranu hostů dobývala dlouho marně. Až přišla 20. minuta, kdy si po pohledné kombinační akci naskočil na centr Kalvacha Prince Adu a gólmanovi Mladé Boleslavi nedal šanci. O pět minut později mohli Středočeši srovnat, Ladrova střela ale minula prostor mezi třemi tyčemi. Ve 34. minutě roztleskal stadion opět Prince Adu, když se položil efektními nůžkami do centru Kopice. Jeho ekvilibristické zakončení ale mířilo vysoko nad. Dlouho to vypadalo, že Viktoria hru kontroluje, ve 43. minutě ale z ničeho nic udeřili hosté. Vydrova dalekonosná rána se odrazila od břevna, míč si našel Ladra a se zakončením už neměl problém.

Do druhé půle už nenastoupili Adu se Slončíkem a svoje pozice místo nich zaujali Vydra s Červem. A právě druhý jmenovaný středopolař byl na půli hřiště tvrdě a nebezpečně dohraný Donátem. Sudí Nehasil nejprve tasil žlutou kartu, na základě VARu ale názor změnil a hráč Boleslavi mířil pod sprchy. Plzeňští si pak vytvořili tlak, jenže branku Trmala nebyli schopni ohrozit. Naopak v 62. Minutě musel do akce Jedlička, který dokázal vyrazit nebezpečný pokus Ladry. V 81. minutě prokázal své schopnosti Pavel Šulc, který si povodil Kušeje, jeho přízemní centr ale Vydra do branky nedokázal procpat. O čtyři minuty později pak přesilovka Viktorie skončila. Červ dohrál protihráče Kostku a také on vyfasoval po zásahu VARu červenou kartu. V závěrečných minutách si domácí vytvořili velký tlak, ve vytoužený gól ho ale nedokázali přetavit.