Plzeň v lize válí. Výhru v Jablonci trefil Chorý

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 17. březen 2024 16:55
Plzeň v lize válí. Výhru v Jablonci trefil Chorý ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 25. kole Fortuna ligy na hřišti Jablonce 2:1. O jejich výhře rozhodl v 84. minutě Tomáš Chorý.

Viktoria se do své první šance dostala v 11. minutě, kdy nejdříve nádherně patičkou prodloužil na polovině přihrávku Tomáš Chorý na Pavla Šulce. Ten následně pelášil na branku, následně přihrál na Idjessiho Metsoka, který vystřelil. Jeho střela byla však tečována a skončila těsně mimo branky. Ve dvacáté minutě se Viktoria ujala v Jablonci vedení. Cheick Souaré centroval do pokutového území, obrana Jablonce odvrátila míč pouze na kopačky Lukáše Hejdy, který se opřel do balonu a poslal ho do brány. Další zajímavá situace přišla až ve 35. minutě. Tomáš Chorý se dostal ke střele v pokutovém území, jeho pokus na vzdálenější tyč však skončil těsně vedle pravé tyče. O tři minuty později znovu ve vápně soupeře úřadoval Tomáš Chorý. Střela hlavou plzeňského forvarda skončila jen v rukavicích brankáře Hanuše. Viktoriáni odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

V úvodu druhého poločasu se hra značně vyostřila a začaly padat žluté karty na obou stranách. První vážná situace přišla až v 73. minutě. Domácím se podařilo vyrovnat, a to zásluhou Jana Chramosty. Jedenáct minut před koncem stáhl Matěj Polidar prchajícího Matěje Vydru, jelikož byl jablonecký hráč poslední, následovala z rukou rozhodčího karta barvy červené. Vzápětí si na centr Matěje Vydry naběhl Lukáš Hejda, brankář Hanuš vytáhl jeho střelu konečky prstů. V 84. minutě už bylo ze strany Plzeňských zase veselo. Tomáš Chorý se ve vápně ujal míče, který mu předložil Pavel Šulc a uklidil ho za záda brankáře Hanuše. Viktoria si udržela svůj náskok a z Jablonce si odvezla vítězství 2:1.