Šulc vystřelil Plzni výhru v Pardubicích

Od - sobota, 2. březen 2024 19:59
Šulc vystřelil Plzni výhru v Pardubicích ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 23. kole Fortuna ligy 3:2. Západočeši po dvou gólech Šulce a jedné trefě Kalvacha vedli o tři branky, nakonec se ale o výhru museli strachovat. A to přesto, že od páté minuty hráli proti oslabenému soupeři.

Hned v první minutě byl do hry zapojen videorozhodčí. Denis Halinský totiž nepěkně zajel do Pavla Šulce, hlavní rozhodčí celou situaci zkoumal právě pomocí VARu a nakonec vytáhl kartu červené barvy. Pardubice tak od úvodní minuty dohrávaly v deseti hráčích. Obrovskou šanci si vytvořili v patnácté minutě hráči Viktorie. Odražený míč si na rohu malého vápna našel Jan Kopic, který z první vyslal tvrdou ránu, kterou však trefil jen domácího brankáře. Viktoriáni si nadále snažili vytvářet tlak a drželi míč na svých kopačkách, žádná větší šance však nepřicházela. To se změnilo čtyři minuty před koncem. Přízemní střela Lukáše Kalvacha zaskočila domácího brankáře Budínského, který míč nezachytil a mezi jeho nohami prošel až za brankovou čáru. Do kabin šla Viktoria s jednobrankovým náskokem.

Úvod druhého poločasu přinesl velkou gólovou podívanou. Ve 47. minutě se opřel do nůžek Lukáš Červ, jeho střelu těsně před brankářem tečoval Pavel Šulc a míč propadl do brány. O dvě minuty později poslal do šestnáctky Jhon Mosquera centr, na který naskočil nikým nehlídaný Pavel Šulc a dnes se už podruhé prosadil. Za pět minut se prosadili také domácí. Ránou zpoza pokutového území propálil Kryštof Daněk bezmocného Martina Jedličku. V sedmdesáté první minutě už to bylo jen o gól. Po rohovém kopu se znovu prosadil Kryštof Daněk. Deset minut před koncem se Plzeňští dostali do obrovské šance. Nejdříve pálil do brankové konstrukce Sampson Dweh a následně Pavel Šulc, který se snažil dorážet, trefil pouze břevno. Žádný další gól v zápase už nepadl a Viktoria odváží z Pardubic vítězství 3:2.