Fotbalisté Plzně v Edenu propadli. O výhře Slavie rozhodl už první poločas

Od - sobota, 21. září 2024 21:05
Fotbalisté Plzně v Edenu propadli. O výhře Slavie rozhodl už první poločas Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně prohráli v 9. kole Chance ligy na hřišti Slavie Praha 0:3. Domácí o své výhře rozhodli už v první půli, v níž vstřelili všechny branky.

Od začátku šlo o bojovné utkání plné osobních soubojů. První vážná situace zápasu skončila brankou. V jedenácté minutě se domácí dostali do vedení. O devět minut později zlikvidoval Marián Tvrdoň pokus Lukáše Provoda. To, že šlo o bojovné utkání, potvrdil také souboj Marković-Ogbu, jelikož po rohovém kopu se tito dva srazili hlavami. Třicátá minuta přinesla zajímavou střelu v podání Viktorie. Po rohovém kopu rozehraném na krátko se před pokutovým územím dostal ke střele plzeňský rychlík Erik Jirka. Ten vyslal tvrdou přízemní ránu k levé tyči, kterou vytáhl gólman domácích na další roh. Chvíli na to se k hlavičce dostal Milan Havel, jenže jeho pokus skončil mimo prostor tří tyčí. Ve čtyřicáté minutě našel Lukáš Kalvach v prostoru značky pokutového kopu Erika Jirku. Jeho rána mířila mimo branku. V závěru základní hrací doby prvního poločasu odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop pro domácí. Ti ho následně proměnili. Následně v nastavení skórovali potřetí.

Úvodních pětadvacet minut druhého poločasu nepřineslo šanci na žádné straně hřiště. V šedesáté deváté minutě si dobrý zákrok po střele Holeše připsal Martin Jedlička, který nastoupil mezi tři tyče Viktorie do druhého dějství. O tři minuty později vyzkoušel pozornost domácího brankáře Lukáš Kalvach, jenže gólman byl připraven. Deset minut před koncem vyslal dalekonosnou střelu Sampson Dweh, ta ale mířila vedle levé tyče. V osmdesáté páté minutě se do vzduchu pověsil Daniel Vašulín, jeho střelecký pokus hlavou vyrazil gólman.