Fotbalisté Plzně na soustředění ve Španělsku porazili maďarského mistra

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 25. leden 2024 17:27
Fotbalisté Plzně na soustředění ve Španělsku porazili maďarského mistra Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně ve svém prvním utkání na soustředění v Benidormu porazili maďarský Ferencváros po obratu ve druhé půli 3:1. V posledních dvaceti minutách se postupně prosadili Tomáš Chorý, Pavel Šulc a Lukáš Kalvach.

Začátek utkání vyšel lépe maďarskému mistrovi. V sedmé minutě ho poslal do vedení vlastní brankou Sampson Dweh, který si srazil mezi tyče pokus Brazilce Marquinhose. Ve 13. minutě měl soupeř další tutovku na noze. Do samostatného úniku se dostal Kristoffer Zachariassen, ale Jedličku lobem nepřekonal. Ve 26. minutě přišel velice nepříjemný střet brankáře Martina Jedličky, a právě Kristoffera Zachariassena, po kterém oba hráči zůstali ležet na trávníku. Po ošetření ale oba dokázali v zápase pokračovat. První šance viktoriánů přišla ve 36. minutě, kdy to šajtlí zkoušel Honza Kopic. Z bloku těl ale vytěžil jen roh. Ve 44- minutě protáhl střelou z dvaceti metrů Jedličku Loncar.

Po šesti minutách druhé půle vystoupal na centr Kopice Tomáš Chorý. Jeho pokus konečky prstů vytáhl brankář Ferensvárose. Z následného rohového kopu si to Tomáš Chorý vyzkoušel znovu. Branku tentokrát netrefil. V 64. minutě hlavičkoval po centru Šulce Jhon Mosquera. Jeho pokus ale mířil nad. V 70. minutě se Viktorka dočkala vyrovnání. Jhon Mosquera prostrčila hlavou balon na Tomáše Chorého, který se zachoval jako zkušený mazák. V šestnáctce zachoval klid, obešel obránce a míč zasunul pod padajícím gólmanem. Čtyři minuty na to dokonal obrat Pavel Šulc, který se za hranicí velkého vápna opřel do balonu a propálil brankáře Ferensvárose k pravé tyči. Těsně před koncem předvedlo duo Šulc Chorý další pěknou souhru, kterou ale nakonec dokázal zastavit brankář soupeře. V samotném závěru ještě pečetil vítězství Viktorie Lukáš Kalvach, který uklidil balon po rychlém brejku a přihrávce Tomáše Chorého.