Fotbalisté Plzně zahájili přípravu výhrou nad Žižkovem

Od - sobota, 13. leden 2024 14:13
Fotbalisté Plzně zahájili přípravu výhrou nad Žižkovem Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně porazili ve svém prvním přípravném utkání na jarní část sezóny pražskou Viktorii Žižkov 2:0. Na konci první půle poslal Západočechy do vedení Matěj Vydra, druhou trefu pak přidal v 68. minutě Pavel Šulc.

První šanci zápasu si připravili hosté. Střela ze střední vzdálenosti branku netrefila. V 8. minutě se dostal k odraženému balonu v šestnáctce Cadu. Čtvrtečka byl připraven. V devatenácté minutě se protáhl z pravé strany Jan Kliment, který poslal míč na Jhona Mosqueru. Kolumbijský záložník se hlavou gólově neprosadil. Ve 30. minutě se znovu ukázal Jhon Mosquera, jeho střela byla nakonec zablokována. Chvíli na to si Plzeňští vytvořili velký závar ve vápně Žižkova. Ani Jhon Mosquera, ani Jan Sýkora obranu hostů nepropálili. V závěru prvního poločasu přišla gólová radost hráčů v červenomodrém. Zpoza vápna vypálil na zadní tyč Matěj Vydra a poslal míč do levého horního rohu branky.

Druhé dějství dnešního zápasu přineslo bitvu bez většího množství šancí. Hned první vážná situace byla gólová. Nejdříve předvedl skvělou individuální akci Jan Kopic, který nahrál na Pavla Šulce na malém vápně. Ten si zpracoval míč a pravačkou prostřelil brankáře Žižkova. Do konce zápasu přišla už pouze jedna nebezpečná situace, a tu si vypracovali hosté. Žižkovští se dostali do rychlého útoku po pravé straně hřiště, následně poslali centr do středu pokutového území. Střela jednoho z útočníků hostů skončila vysoko nad brankou. Úvodní přípravné utkání zimní přípravy tak skončilo vítězstvím Plzně nad Žižkovem 2:0.