Generálka bez branek. Plzeň se na Ligu mistrů naladila remízou s Besiktasem

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 12. červenec 2022 17:51
Generálka bez branek. Plzeň se na Ligu mistrů naladila remízou s Besiktasem Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v posledním přípravném zápase před duely druhého předkola Ligy mistrů na soustředění v Rakousku s Besiktasem Istanbul 0:0.

V první čtvrt hodině hry si viktoriáni vytvořili šance zásluhou Tomáše Chorého, který nejprve vybojoval balon a dovedl si ho do vápna, kde nejprve hledal Mosqueru a poté z dorážky sám vypálil zblokovanou střelu. O pár minut později se následně pověsil do vzduchu po centru Kalvacha a gólman tureckého týmu musel poprvé v zápase zasahovat. Soupeř si na druhé straně vytvořil řadu zakončení z nichž však pouze jediná střela mířila mezi tři tyče. Jindra Staněk podržel mužstvo důležitým zákrokem, když po dlouhém nákopu přes celé hřiště tvrdě vystřelil zpoza vápna útočník Tosun. Před koncem prvních třiceti minut zápasu Bucha nejprve vybojoval balon a poté také přímý kop. K jeho rozehrávce se postavil Lukáš Kalvach, který se rozhodl pálit z dálky přímo na branku, kde však míč lapil turecký brankář. Dvojice Kalvach - Sýkora byla ale dál aktivní a vytvořila si další zajímavou příležitost. Kalvach rozehrál rohový kop na zadní tyč, odkud mu Sýkora poslal balon do prostoru před vápnem. Střelu plzeňského středopolaře vzápětí srazil bránící hráč na další roh.

Druhá půle přinesla řadu střídání a do hry se tak postupně zapojili další hráči. V 64. minutě Mosquera dovedl balon až k brankové čáře, kde byl faulován. Kalvach se následně ujal přímého kopu ze zajímavé pozice a vybojoval roh. O tři minuty později Chorý vybojoval balon a přihrál ho Trusovi, který našel ve střelecké pozici Řezníka, jehož rána mířila jen těsně nad břevno. I v obměněné sestavě si viktoriáni vytvářeli příležitosti před brankou Besiktase. Objevil se v ní Mosquera, který si navedl balon a z dálky vypálil těsně vedle turecké branky. Po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle levé tyče soupeřovy branky navrátilec po zranění Filip Kaša a po svém příchodu na hřiště zavařila istanbulským obráncům nová posila René Dedič.