Házenkáři slaví postup do čtvrtfinále poháru EHF

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 21. únor 2022 06:50
Házenkáři slaví postup do čtvrtfinále poháru EHF ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Talent tým Plzeňského kraje slaví postup mezi nejlepších osm celků třetího nejvýznamnějšího evropského poháru. Po výhře v Lucembursku 34:30 porazil Handball Esch i na domácí palubovce 29:26.

Plzeň v sedmé minutě vedla 3:1, ale v následné přesilovce soupeř srovnal stav a pak dokonce otočil na 3:4. Jenže to bylo naposledy, kdy Esch vedl. Až do stavu 10:10 vždy jen vyrovnával jednogólový náskok domácích. Teprve po brankách Škvařila a Šafránka odskočili čeští šampioni o dvě branky - 12:10 ve 26. minutě. Do kabin se šlo za stavu 13:12. Hned z první akce po přestávce hosté srovnali na 13:13 a i díky hře v sedmi lidech v poli při útočných akcích bez gólmana drželi krok až do stavu 18:18, ještě ve 48. minutě vedl Talent jen o gól, teprve pak přišel větší gólový trhák na 25:22 a bylo o postupujícím do čtvrtfinále EHF European Cupu.

"Oba zápasy jsme měli relativně pod kontrolou, i když jsem si představoval, že zvlášť doma by mohlo být naše vítězství výraznější, ale postup se počítá," prohlásil po domácí odvetě jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Zápas provázel doprovodný program

Utkání se hrálo pod záštitou prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého. "Plzeňská házená dělá městu dlouhodobě skvělou reklamu doma i v zahraničí. I proto jsem tomuto zápasu udělil svoji záštitu. Vzhledem k uvolněným podmínkám jsme taktéž nabídnuli všem divákům, ale i běžné veřejnosti, doprovodný program," uvedl.

Odbor sportu Magistrátu města Plzně připravil v předsálí sportovní haly od 17 hodin a také o poločase speciální sportovní zónu, kde si mohli děti i dospělý vyzkoušet hod na rychlost. Samozřejmě nesmělo chybět srovnání s nejlepšími střelci TALENT Plzeň, kteří umí vystřelil balon až 130 kilometrovou rychlostí. „Na stanovišti se nám vystřídalo přes 150 zájemců a rekordem byl hod rychlostí 94 km/h. Doprovodný program přilákal zejména děti, které se motivovaly a soutěžily navzájem. Samozřejmě do soutěže ale vtáhly i své rodiče,“ kvitoval podařenou akci vedoucí odboru Přemysl Švarc. Podle něj jsou podobné akce v plánu v letošním roce častěji, zejména kvůli postkovidové době, kdy statistiky ukazují značný nárůst dětí s nadváhou a zásadně sníženou chuť sportovat.

První zápas čtvrtfinále Evropského poháru házené, kam se plzeňský klub probojoval, se uskuteční 26. března. Soupeře jim přidělí úterní los.