Házenkářky Kynžvartu pohárovou trofej nezískaly

Od - čtvrtek, 7. březen 2024 17:34
Házenkářky Kynžvartu pohárovou trofej nezískaly ilustrační. Foto: Házená Kynžvart

Finálové utkání Českého poháru žen mezi házenkářkami Mostu a Kynžvartem překvapení nepřineslo. Z páté trofeje v řadě se radovaly hráčky Baníku, které splnily jasnou roli favorita a zvítězily 32:25. Od začátku duelu byly lepší a postupně si vytvořily velký náskok, který už Západočešky nedohnaly.

Hráčky Černých andělů vykročily za obhajobou titulu v Českém poháru rázně hned od prvních minut. V brance Baníku se blýskla Dominika Píšová, jež několika skvělými zákroky začala stavět náskok svého týmu. Na konci čtvrté minuty svítilo po trefě Adély Stříškové z křídla skóre 4:1. Most rivalovi nic nedaroval a po čtvrthodině hry a dvou brankách Eszter Ogonovszky vedl 13:7. Utkání pokračovalo ve skvělém tempu a diváky muselo bavit. Baník nepolevoval a střílel jednu branku za druhou. Na pivotu se dařilo také Anně Jestříbkové, která necelých sedm minut před koncem první půle upravila už na 18:9. V barvách západočeského Kynžvartu se v prvním poločase střelecky nejvíce dařilo Sofii Bezrukové, jež v něm zaznamenala čtyři branky. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 21:12.

Kynžvart začal druhou polovinu lépe. A byla to znovu Bezruková, která po pěti minutách hry snižovala na rozdíl sedmi branek. Jenomže o tři minuty později to bylo po dvou sedmičkách Natálie Kuxové znovu o devět branek. Západočešky nechtěly nic vzdávat a bojovaly až do konce. Na rozdíl šesti branek dokázala snížit osm minut před závěrečnou sirénou Kristýna Königová, když korigovala skóre na 22:28. Definitivní tečku za večerem udělala minutu před koncem ze sedmimetrového hodu Veronika Vávrová, která uzavřela na konečných 25:32 z pohledu Kynžvartu.

Zdroj: Česká házená