Hlas předsedy STANu v Plzni dostala TOP 09

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - čtvrtek, 6. říjen 2022 09:48
Hlas předsedy STANu v Plzni dostala TOP 09 zdroj: STAN Plzeň

Velká nespokojenost se začíná ozývat mezi městskými příznivci a kandidáty do komunálních voleb ve STANu. Na sociálních sítích se totiž předseda městské organizace STANu Václav Cinádr přiznal, že ve volbách volil svého soupeře. Svůj hlas hodil Michalovi Vozobule z T0P 09. K volbě se v diskusi pod Vozobuleho článkem a jeho poděkováním za preferenční hlasy Cinádr veřejně přihlásil. "Díky za vše. Jeden ten hlas byl můj. Ale pššt," uvedl doslova. 

Právě skutečnost, že svoji nepochopitelnou volbu zveřejnil, vnímá část kandidátů jako výsměch od svého předsedy. Šéf volební kampaně, její aktivní účastník, v ulicích Plzně, U Branky a na většině akcí STAN přesvědčoval občany, že právě STAN je ta správná volba s klíčem k řešení problémů. Sám sebe pro tu volbu nepřesvědčil? Takže občanům neříkal pravdu. A své partě také ne. "Až ho potkám, řeknu mu své. A až bude opět chtít, abych kandidoval za jeho hnutí, tak mu vysvětlím, ať se mi vyhýbá. Takhle se přece nesmí podvádět a vůbec už ne voliči," řekl nám jeden z kandidujících, který své jméno zveřejní poté, co bude mít příležitost říci svůj postoj Cinádrovi osobně. Redakce má jeho jméno k dispozici a ctí skutečnost, že na rozdíl od Cinádra chce nejdříve hovořit s ním. 

Nespokojených hlasů se ozývá stále více a řada příznivců věří, že vedení STANu z toho vyvodí jasné závěry. Bezprecedentní chování šéfa městské buňky je neomluvitelné. Poškozenou pověst STANu se snaží napravit ti, kteří ji nezavinili. A předseda ve městě svým neuvěřitelným hlasováním a zveřejňováním tajné volby ve prospěch konkurence nepochopil, že základem úspěchů i nápravy chyb je důvěra voličů.