Irena Švajnerová

Irena Švajnerová

Primátor města Plzně Roman Zarzycký obhájil post předsedy krajské organizace hnutí ANO. Rozhodli o tom delegáti pondělního krajského sněmu v hotelu Vienna House Easy Pilsen. Přesně před týdnem získal pozici i předsedy nejsilnější organizace v kraji – Plzně města. Stejně jako na městském sněmu, ani na tom krajském neměl protikandidáta, získal hlasy všech delegátů.

Současný primátor města Plzně Roman Zarzycký (ANO) byl na následující dva roky opět zvolen předsedou Oblastní organizace hnutí ANO Plzeň-město. Rozhodli o tom delegáti sněmu, který se konal v pondělí 23. ledna v sále hotelu Vienna House Easy Pilsen.

První z velkých televizních debat prezidentských kandidátů proběhla v neděli večer v České televizi. Pokud vezmeme v úvahu obsahovou stránku odpovědí a příspěvků obou kandidátů na prezidenta, nic ojedinělého se v debatě neudálo, snad vyjma Babišova přiznání, že v případě hypotetického napadení našich aliančních spojenců v NATO by naši vojáci zůstali sedět doma a Polsko nebo pobaltské státy by tak nechal ve štychu. I toto vyjádření určitě tým Andreje Babiše do další debaty upraví a zabalí do nějakého přijatelného obalu, aby mělo šanci oslovit některé nerozhodnuté voliče. Ale proč vlastně Andrej Babiš do České televize na debatu přišel?

Městské zařízení sociálních služeb zřídilo pro obyvatele Karlovarského kraje novou sociální službu – Odlehčovací službu pobytovou, a to již v roce 2021, která doposud v kraji chyběla.

Skončilo první kolo prezidentských voleb podle vašich představ? Zřejmě ano. Sedmdesát procent voličů odevzdalo svůj hlas dvěma kandidátům, kteří byli dopředu favorizováni. Výsledek prvního kola potvrzuje dlouhodobou polarizaci naší společnosti. To není dobrá zpráva, ale málokdo asi čekal, že by zrovna v prezidentských volbách mohlo dojít k jejímu sjednocení.

V neděli 15. ledna se do Krašovská Aktivity centra Plzeň sjeli cvičenci z celé republiky. Konala se tu akce s názvem Jumping party Plzeň. Šlo o tříhodinovou jumpingovou show na speciálních profi trampolínách doprovázenou speciálními světelnými a ohňovými efekty.

S koncem roku přichází na řadu bilancování a předpovědi pro nadcházející rok. K hodnocení končícího roku nemusíme nutně číst desítky článků předních komentátorů. Zhodnotit minulý rok svýma očima dokáže určitě každý z nás. Anebo zkuste probrat hlavní události minulého roku se svými přáteli. Zbývající dny do konce letošního roku mi pro přátelské bilancování přijdou přímo ideální. A možná na některé z diskutovaných témat letošního roku získáte zpětně nový zajímavý pohled. Ale teď zpět k roku nadcházejícímu.

Ne všichni mají to štěstí být na Vánoce doma s rodinou a rozbalovat s ní dárky od Ježíška. Zlatá rybička z Krašovské ale umí plnit vánoční přání komukoliv a kdekoliv. K tomu však potřebuje i vaši pomoc.

Za necelé dva týdny se po České republice ujme předsednictví v Radě Evropské unie Švédsko. Jak hodnotit naše teprve druhé předsednictví v Evropské unii? Určitě se budeme k hodnocení našeho předsednictví za pár měsíců, možná i za delší dobu, vracet. Bude zajímavé podívat se s odstupem času na skutečné dopady přijatých opatření. Na to, zda těžko vyjednané politické deklarace byly nakonec naplněny, nebo zda je naopak individualistický přístup členů EU neposlal na smetiště dějin, kde se jich válí už pěkný kopec. Zkusme se na končící předsednictví podívat v souvislosti s rokem 2009, kdy premiérem České republiky byl Mirek Topolánek a Česko předsedalo Radě EU poprvé. Podobností s rokem 2009 můžeme najít hned několik.

Národní trh práce prochází největšími změnami za poslední dekádu. Před pár lety nenápadně začala čtvrtá průmyslová revoluce. Její nástup je zatím pozvolný, ale nevyhnutelný, navíc akcelerovaný současnou globální krizí v oblasti surovin, energií, pracovní síly, výrobně-obchodních řetězců, urychlující nezbytnou restrukturalizaci našeho hospodářství a jeho jednotlivých odvětví. Zejména z těchto důvodů nabývá na významu i udržitelnost a další rozvoj nově zpracovaného systému predikce trhu práce na národní a regionální úrovni, který je v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí.

Strana 1 z 5